Wyprawa Darwina – prezentacja mechaniki cz. 3

Tekst do porannej kawy? Proponujemy spojrzenie na mechanikę Wyprawy Darwina. Tym razem przybliżamy mechanikę Nawigacji i Korespondencji.

Inny mechanizm, który wnosi świeży powiew do gry, to Nawigacja. Dzięki niej dotrzesz do nowych wysp, ale nie tylko. Nawigacja wprowadza także emocjonujący wyścig między graczami, w którym chodzi o wypełnienie celu każdej rundy.


Przygotowując grę, gracze rozkładają 5 celów (po jednym na turę) które wnoszą informację o krótkoterminowych strategiach na każą turę. Może chodzić choćby o zebranie pieczęci w określonym kolorze albo o znalezienie określonego typu Okazu.

Dzięki akcji Nawigacji gracze mogą poruszać się swoimi statkami i dzięki temu odkrywać nowe Okazy, znajdować nowe miejsca na Obóz i umykać z obszarów, które w miarę postępów znacznika HMS Beagle (statku Darwina) zaczynają przynosić karę punktową.

Korespondencja w każdej grze tworzy ożywioną rywalizację między graczami. Pierwszy i drugi gracz z większością swoich znaczków w każdej z trzech kopert otrzyma bonusy. Nagrodą będą różnego typu bonusy: monety, tańsze pieczęcie albo darmowy ruch na wybranej wyspie.

Dzięki akcji Korespondencji gracze umieszczają żetony znaczków w wybranej kopercie. Co więcej, jeżeli wyłożą na planszę wszystkie żetony znaczków ze swojej planszki, odblokują bonusy, które pozwolą im tworzyć łańcuchy akcji w kolejnych rundach.

I tu wracamy na Tor Ewolucji. Postęp na torze Ewolucji zwiększa mnożnik punktowania za teorię ewolucji na końcu gry. Na mnożnik składają się 2 punkty +1 za każdy wypełniony rząd w muzeum. Nie wolno spuścić z oka postępów innych graczy na tym torze. To jedno z najistotniejszych źródeł Punktów Zwycięstwa w grze!

Wszystkie wyjaśnienia mechaniki Wyprawy Darwina: 

https://portalgames.pl/pl/wyprawa-darwina-prezentacja-mechaniki-cz-1/

https://portalgames.pl/pl/wyprawa-darwina-prezentacja-mechaniki-cz-2/

https://portalgames.pl/pl/wyprawa-darwina-prezentacja-mechaniki-cz-4/

https://portalgames.pl/pl/wyprawa-darwina-prezentacja-mechaniki-cz-5/

Przedsprzedaż gry: https://sklep.portalgames.pl/kolekcja-wyprawa-darwina

No comments yet.

Leave Your Reply