“Trudno uwierzyć w to, że minęły niespełna 24 godziny od chwili, gdy przechwyciliśmy wezwanie pomocyz PK-L7. Podobnie jak w to, ile od tamtej pory zużyliśmy amunicji.Wszystko zaczęło się gdy Czarna Kompania wykonywała misję specjalną w systemie PK. Mieliśmy właśnie zneutralizować gniazdo szpiegowskie, gdy odebraliśmy wezwania alarmowe z PK-L7. Placówka ksenium, którą mieliśmy chronić przed zagrożeniem zewnętrznym, została zaatakowana przez wroga wewnętrznego. Spokojny tubylczy gatunek zwanyXenosami nagle oszalał i zaczął zabijać wszystkich wokół. Biorąc pod uwagę strategiczne znaczenietego obiektu, było jasne, że sprawy wymknęły sięspod kontroli. Kiedy naczelne dowództwo skontaktowało sięz nami w celu zmiany naszej początkowej misji, my już zmierzaliśmy do PK-L7, aby zaoferować naszą pomoc i uratować jak najwięcej ludzi.Obecnie nasze oficjalne priorytety dotyczą badania i pobierania próbek obcych. Wygląda na to, że będziemy mogli wykonać zarówno mokrą, jak i dobrą robotę. To że nosimy się na czarno, nie musi oznaczać, że są z nas złe chłopaki.A przynajmniej nie zawsze.”

Tajne Operacje stanowią rozszerzenie dowolnej wersji gry podstawowej Zombicide z kolekcji sci-fi. Misje zostały zaprojektowane dla Zombicide: Najeźdźcy, ale komponenty mogą posłużyć również do rozgrywek w Zombicide: Dark Side.

Do gry w Tajne Operacje potrzebna jest podstawowa wersja gry z serii Zombicide. Ulepszenie podstawowej gry jest proste: o ile w wybranej Misji nie określono inaczej, wystarczy dodać wszystkie karty Ekwipunku i Xenosów z gry Tajne Operacje do odpowiednich stosów kart. Nowi Ocalali są dodawani do puli, z której gracze mogą wybierać podczas przygotowania rozgrywki w Zombicide: Najeźdźca. To oznacza, że zyskując 6 nowych Ocalałych możecie grać nawet w 12 osób! Misje możecie rozgrywać używając dowolnych Ocalałych z waszej kolekcji sci-fi.

W pudełku Tajnych Operacji znajdziecie komponenty dla nowych graczy: 6 figurek i kart Ocalałych, 48 wskaźników i 6 podstawek pod figurki i 6 plansz Ocalałych, a także pozostłe komponenty: 2 figurki Maszyn oraz figurkę Niszczycielskiej Abominacji oraz 3 dwustronne kafelki gry, które będziecie dokładać do tych z gry podstawowej, 33 mini karty (6 kart Niszczycielskiej Abominacji i 27 kart Ekwipunku) a także dodatkowe znaczniki uzupełniające te z gry podstawowej (znaczniki Pleśni, Hałasu, Aktywacji Maszyny, Drzwi oraz oczywiście Namnażania Xenosów, żeby nie było za łatwo).

2 nowe figurki maszyn

ROBOT XN35 “PEŁZACZ”

Robot XN35 “Pełzacz”, o ile zasady specjalne Misji nie stanowią inaczej, stosuje się do tych samych zasad co inne Roboty i może być użyty w dowolnej Misji z Robotem. UWAGA: Pełzacz nie przeprowadza Ataków wręcz. 

DZIAŁKO STRAŻNICZE METEOR

Działko strażnicze Meteor, o ile zasady specjalne Misji nie stanowią inaczej, stosuje się do tych samych zasad co inne Działka strażnicze i może być użyte w dowolnej Misji z Działkiem strażniczym. Meteor posiada specjalny tryb dla Akcji: Atak dystansowy. Wyznacz docelową Strefę w Zasięgu 1-3. Pole widzenia nie jest wymagane. Strzały nie przebijają ścian oddzielających Strefy budynku od Stref zewnętrznych (ale mogą przebijać ściany wewnętrzne). Nie wykonuj rzutu kośćmi: wyeliminuj pojedynczy cel w każdej ze Stref, w linii prostej, począwszy od Zasięgu 1 aż dowybranej Strefy. Zasady Kolejności Wybierania Celów nadal obowiązują. Meteor ignoruje zasady Strefy Mroku (Zombidcide: Dark Side) i może strzelać ze Stref zewnętrznych. UWAGA: Ocalały, który stoi w Strefie z Działkiem strażniczym, może nim sterować tak, jak gdyby posiadał odpowiedni znacznik lub Umiejętność Zdalnego sterowania. 

Niszczycielska Abominacja

Wysłana przez nas sonda, tuż przed tym nim została zniszczona, zdążyła przesłać obraz ogromnego potwora włóczącego się po zainfekowanym obszarze. Rzetelnych danych na temat tego niszczyciela jest niewiele, z wyjątkiem informacji, że żaden z licznych systemów obronnych bazy nie zdołał go pokonać.”

Niszczycielska Abominacja to nowy Xenos o następujących cechach:

Zadawane obrażenia: 3

Zyskane doświadczenie: 5 punktów

Zasady specjalne:

• Niszczycielska Abominacja ma tę samą Kolejność Wybierania Celów co pozostałe Abominacje.

• Niszczycielska Abominacja może zostać zabita wyłącznie przez efekt gry automatycznie eliminujący Postacie, tj:

 1. Ogień piekielny: Eksplozja Strąka lub Miotacz ognia z Zombicide: Najeźdźca.
 2. Podmuch sejsmiczny: Granat sejsmiczny z Zombicide: Dark Side.
 3. Działko strażnicze Meteor 

Wszystkie gry z serii Zombicide opierają się na tych samych zasadach, dzięki czemu po wejściu do świata Zombicide zostaniecie w nim chętnie na długo. Nowy dodatek nie wprowadza zbędnych komplikacji, a jedynie urozmaicenia. Rozgrywka odbywa się tak, jak ta opisana w Zombicide Najeźdźcy. Tajne Operacje zawierają jednak między innymi Niszczycielską Abominację będącą wyzwaniem do pokonania.

W grze występują także nowe kafelki wprowadzające zmiany względem gry podstawowej. Występujące na nich Strefy Strąków przechowują skoncentrowaną i skrajnie wybuchową formę ksenium. To właśnie eksplozja Strąka jest jednym ze sposobów na pokonanie Niszczycielskiej Abominacji! 

Dodatek jest przeznaczony dla graczy doświadczonych w Zombicide. Wśród 10 nowych Misji nie ma żadnych wprowadzających i łatwych scenariuszy. W instrukcji znajdują się 4 Misje średnie, 4 trudne i 2 bardzo trudne. Powodzenia!

 • Nowi Ocalali – sześciu członków Czarnej Kompanii, profesjonalistów w każdym calu gotowych by walczyć z Xenosami kryjącymi się w każdym rogu PK-L7
 • Nowe Wyzwania – Niszczycielska Abominacja patroluje korytarze zainfekowanej placówki. Może zostać zniszczona jedynie przez najsilniejsze bronie. Dobrze, że Czarna Kompania ma kilka w swoim arsenale.
 • Nowe Scenariusze – zestaw zawiera 10 nowych misji z wykorzystaniem trzech nowych dwustronnych kafelków gry, które stanowią nowe wyzwania dla graczy i zawierają pola ze skrajnie łatwopalnym ksenium.
Pobierz instrukcję klikając poniżej. 

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

  Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

  Twoje imię (wymagane)

  Twój adres e-mail (wymagane)  Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.