Ziemia jest przeludniona. Kolonizacja Marsa jak zwykle wydaje się możliwa do przeprowadzenia… ale dopiero za kilkadziesiąt lat. Tylko jedna droga pozostała otwarta dla ekspansji ludzkości: świat pod powierzchnią morza.

Podwodne Miasta to najnowsza gra Vladimira Suchego, twórcy takich przebojów jak Pulsar 2849, Last Will, czy Shipyard. Gra stała się jednym z przebojów targów Essen 2018, a prawa do jej wydania kupiło wydawnictwo Rio Grande Games (wydawca takich przebojów jak Race for the Galaxy czy Dominion!). 

Podwodne Miasta to eurogra przeznaczona dla miłośników cięższych tytułów takich jak Teotihuacan czy Mage Knight. Wiele ścieżek do zwycięstwa, ciężkie wybory i unikalna mechanika, która zapewniła Podwodnym Miastom nominacje do nagrody Golden Geek w kategoriach Game of the Year oraz Best Strategy Board Game.


Podczas rozgrywki w Podwodne Miasta gracze konkurują ze sobą budując podwodne Miasta, dodatkowe  budynki niezbędne dla ich funkcjonowania oraz sieci Tuneli, które łączą je ze sobą. Budowa Odsalarni, Farm, czy Laboratoriów zapewnia sieci inne surowce i pozwala rozwinąć swój konglomerat w inną stronę, zapewnić dodatkowe możliwości rozwoju technologicznego, większy budżet, czy bezpieczeństwo związane z utrzymaniem i wykarmieniem populacji podwodnego miasta.

W każdej rundzie gracze naprzemiennie rozgrywają swoje tury, wybierając jedną Akcję i zagrywając kartę z ręki. Jeśli kolor karty odpowiada kolorowi wybranego pola Akcji, gracz otrzymuje dodatkowe korzyści z zagranej karty. Odpowiednie planowanie, wybór akcji i łączenie ich efektów z zagranymi kartami są wyzwaniem dla graczy. 

Trzykrotnie w trakcie gry, na koniec każdej Ery gracze rozpatrują Produkcję, podczas której ich podwodna sieć Miast wytwarza Punkty Zwycięstwa oraz zasoby, zaś jej mieszkańcy spożywają żywność. Każda z Er wprowadza dedykowaną jej talię kart. 

Na koniec gry gracze otrzymają dodatkowe Punkty Zwycięstwa za rozbudowę swojej sieci Miast oraz za osiągnięcia związane z kartami zadań. Gracz z największą liczbą Punktów wygrywa grę.

https://www.youtube.com/watch?v=6_HCzo_HAYI
Poniżej prezentujemy wybrane zdjęciaużytkowników z serwisu BGG.COM. Zdjęcia prezentują zdjęcia gry Podwodne Miast w wersji angielskiej. Jak tylko będzie dostępna wersja polska produktu, zaprezentujemy grę w polskiej wersji językowej.

 

 

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.