Wyprawa Darwina – prezentacja mechaniki cz.5

W ostatniej części opisu mechaniki Wyprawy Darwina opowiemy o Załodze i Celach.

Omówiony poprzednio cel stawiany graczom przez znacznik HMS Beagle to zadanie krótkoterminowe – zmienia się co rundę. Natomiast karty Załogi i kafle Celów to coś, co do wypełnienia potrzebuje więcej uwagi.

Oba rodzaje zadań mają swoje wymagania. Gracze mogę spełnić wymagania posiadanych przez siebie kafli Celu albo kart Załogi w dowolnym momencie swojej tury albo podczas fazy Nagrody.

Gracze zaczynają z dwoma kaflami Celów, a podczas gry mogą pozyskiwać kolejne dzięki akcji na planszy.

Po wypełnieniu Celu gracz kładzie kafel na swojej planszy, by odblokować jednorazowe bonusy i stałe cechy działające do końca gry (np. zniżki, dodatkowy znacznik Robotnika). Można także za nie otrzymać niemało Punktów Zwycięstwa.

Z kolei karty Załogi dobiera się przed grą. Są one ważną częścią strategii i wymagają dużo więcej planowania.

Karty załogi składają się z 3 sekcji:

1. Woskowa Pieczęć, która trafi na Robotnika po wybraniu tej karty. Wskazuje ona akcje, które może ten Robotnik wykonywać już od początku gry i mocno ukierunkowuje startową sekwencję ruchów.

2. Pieczęcie wymagane do tego, by Robotnik wykonał akcję karty Załogi.

3. Akcja karty Załogi

Dzięki 16 kartom Załogi w grze otrzymujesz szeroki wachlarz strategii na każdą rozgrywkę.

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.