Graj z głową

Drugi tom cyklu almanachów Mistrza Gry. Autorem podręcznika jest Ignacy Trzewiczek. Graj z głową skupione jest wokół jednego tematu i w całości poświęcone relacjom pomiędzy graczami, a Mistrzem Gry. Dziesiątki porad i trików dotyczą tego jak wywołać pozytywne i dobre relacje pomiędzy wszystkimi ludźmi, którzy współtworzą sesję RPG i jak dbać o dobre relacje wewnątrz grupy graczy.

Podręcznik podzielony jest na cztery duże rozdziały:
– gracz – w którym znajdują się techniki związane z budowaniem relacji pomiędzy MG i graczem, wyjaśnienie tego, czego pragną gracze na sesji i jak realizować ich potrzeby.
– drużyna – w którym znajdują się metody, dzięki którym MG może zespolić graczy i zmienić ich w dobrze współpracującą, ciekawą drużynę BG.
– punkty doświadczenia – w którym znajdują się porady i sztuczki związane z przyznawaniem graczom PD.
– bohater gracza – zawierający techniki poświęcone postaciom graczy i takim zagadnieniom jak śmierć postaci, czy metodom ubarwiania Bohaterów Graczy.

Całość materiału jest dodatkowo ubarwiona i wzbogacona szeregiem ramek zawierających dodatkowe pomysły i uwagi, przygotowane przez Michała Oracza oraz Rafała Szymę.