Artefakty Obcych: Odkrycia

Artefakty Obcych: Odkrycia

 • Tytuł: ARTEFAKTY OBCYCH: ODKRYCIA
 • Autor rozszerzenia: Ignacy Trzewiczek
 • Autorzy gry: Marcin Ropka i Viola Kijowska
 • Autorzy ilustracji: Igor Puškarić (statki), Aleksandar Mihajlovic, Pablo Fernandes, Bogdan Tufecciu, Rafał Szyma (planety)
 • Wiek graczy: 10+
 • Czas gry: 60 min.
 • Liczba graczy: 2 – 5
 • Instrukcja do gry w formacie PDF
 • Link do BGG: Alien Artifacts: Discovery
 • Rozmiar kart: 63 x 88 mm
 • Premiera gry: 18 kwietnia 2018

Artefakty Obcych: Odkrycia to rozszerzenie do gry Artefakty Obcych, które zawiera nowy zestaw kart Statków, Planet, Technologii i Artefaktów Obcych. Dodatek zawiera też nowy rozdzaj zasobu – Zasoby Obcych.
Zasoby Obcych są traktowane jako Zasób uniwersalny na potrzeby wszystkich efektów gry (możesz użyć ich zamiast dowolnego Zasobu podczas wykonywania akcji podstawowych, operacyjnych, frakcyjnych i znajdujących się na kartach).

50 ZŁ
(Sugerowana cena detaliczna)
Kup teraz!


Fabuła

Gad-D438/ Planeta B, “strefa śmierci” systemu Gliadius
Statek zwiadowczy Fractal
Nagranie z 18 lutego 2389, 9:43

– Pamiętasz powłokę skalną planet w systemie Davis?
– Ciemna, twarda, martwa. Czteromiesięczna wyprawa eksploracyjna zakończona totalną klapą. Nie, nie mam bladego pojęcia o czym mówisz.
– Tak samo jest tutaj.
– Na to wygląda. Chrzanić to. Wracamy na statek i wynosimy się stąd. Skopią nam tyłki jeśli zmarnujemy kolejną godzinę.
– Nie, zaczekaj. Dostrzegam pewne różnice.
– A co? Powłoka nie jest ciemna, ani twarda, ani martwa? Bo jeśli jednak jest, to powtarzam, wynośmy się stąd.
– Powierzchnia nosi ślady odwiertów. – Jakich odwiertów? Ktoś był tutaj przed nami?
– Idealnie okrągłe, piekielnie głębokie… Widać nawet pozostałości instalacji.
– My nie mogliśmy jej nawet zarysować. Albo ktoś używał lepszego sprzętu, albo ta skała jednak różni się od poprzednich.
– Jest twarda. Ktoś, kto wywiercił tę dziurę, dysponował lepszym sprzętem. Chwila, sonda coś pokazuje. O rany…


Raport Emmy Brightstone, kapitana statku Fractal, sporządzony dla korporacji Yamishi.
Klauzula poufności. Priorytet wysoki. Pilne.

Na jednej z planet systemu Gliadius, natrafiliśmy na pewien niezwykły minerał. Najprawdopodobniej występujący także na wielu innych planetach. Dostępu do niego wzbraniają niezwykle odporne na wiercenie skały, które uznawaliśmy dotąd za martwe. Sugerujemy zachowanie dalszych prac w całkowitej tajemnicy. Zabezpieczcie tyle planet podobnego typu, ile tylko zdołacie. Niewykluczone, że wkrótce ktoś również natrafi na ślad tego surowca, tak jak to udało się mojej załodze. I jeśli mogę coś jeszcze zasugerować. Nadchodzą wielkie zmiany i lepiej się na nie przygotujmy.

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z .o.o. z siedzibą w Knurowie (44-190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj (kliknij): Polityka prywatności.

Nasz Twitter

Już o 14:00 dzisiejszy live stream Planszówki TV 📺 A w nim Ignacy i temat odcinka -Przewodnik prezentowy! 🎁 Kliknij… https://t.co/I46RoKqtb1
Dziś świętujemy! 🥳 Khora: Rozkwit Imperium i Potwory w Tokio trafiły właśnie na półki sklepów, a stamtąd prosta dro… https://t.co/TQ8h1cZYIN
🗓 PORTALOWY KALENDARZ MIESIĄCA 🗓 Na 1. dzień miesiąca mamy dla Was kalendarz Portalu w wersji do druku! Dzięki nie… https://t.co/pl9UjLVQyA

Newsletter