Zombicide: Zielona Horda – przedsprzedaż

Zachodnie rubieże królestwa to wiecznie zielona kraina, w której słońce i deszcz toczą odwieczną walkę o panowanie nad nieboskłonem. To tutaj dumni osadnicy od pokoleń mozolnie wydzierają bujnej roślinności kolejne piędzi urodzajnej ziemi. To tutaj, od bez mała dwóch lat, nieustannie bronimy naszych domów i upraw przed coraz zuchwalszymi napaściami ze strony dzikich sąsiadów.

Przez pokolenia pomiędzy nami i Orkami panował kruchy pokój, a ci urodzeni wojownicy zdawali się skupiać na walkach międzyplemiennych. Ale od czasu, gdy ich populacja wzrosła do tego stopnia, że w oczy zaczęło im zaglądać widmo głodu, zaczęli nas nękać licznymi podjazdami. Zamiast spodziewanej pomocy, ze stolicy doszła nas wieść, że królestwo zmaga się z innym zagrożeniem. Podobno mieszkańcy zapadają na jakąś dziwną chorobę, po której nie umierają, lecz przemieniają się w dziwaczne kreatury. Dacie wiarę? Cóż, musimy sobie radzić sami. Na szczęście od ostatniego ataku Orków minęły już prawie dwa tygodnie. Czyżby odeszli?

Nasza radość nie trwała długo. Orkowie powrócili jeszcze liczniejsi, jeszcze silniejsi, w dodatku jakby inni. Ich przemieniona w zombie armia stanęła u naszych granic. Ich wrodzony głód nie osłabł, lecz teraz łaknęli oni innego rodzaju pożywienia. Wiedziona przez Orków Nekromantów horda ruszyła w naszą stronę, by skruszyć ostatnią przeszkodę na ich drodze po najwyższą władzę.

Wkrótce przekonamy się, czy nasza nieposkromiona determinacja w obronie ziem przodków zdoła przeciwstawić się zielonej hordzie. Nadszedł czas próby. Nadszedł czas Zombicide!


Zamawiając Zieloną Hordę w przedsprzedaży otrzymasz też dodatkowo zestaw figurek – Abominarata i Dr. Stormcrow!

Figurki dostępne tylko u nas, nakład limitowany!

Abominarat

Szczury od dawien dawna są wrogiem ludzkości. Ale powinniśmy byli brać z nich przykład, gdy uciekały w panice przed nadchodzącą plagą zombie, zupełnie jakby instynktownie wyczuwały, że w powietrzu czai się śmierć! Na kilka tygodni byliśmy od nich wolni, nie musząc się martwić o to, że ukradną nam jedzenie, albo gorzej, że potraktują nas jako przekąskę. Ale nadszedł w końcu dzień, kiedy na nasze nieszczęście plaga zombie obudziła martwe szczury i posłała je, by niosły śmierć w swoich nowych, gigantycznych postaciach.

Abominaraty czają się w okolicach tuneli, w piwnicach i na poddaszach, zasadzając się by pochwycić nieostrożnych. Nie wiem, co przeraża mnie bardziej, ich okropne kły, plugawe choroby, które ze sobą niosą, czy fakt, że poruszają się niemal niezauważalnie, pomimo swoich rozmiarów… i smrodu!

Dr. Stormcrow

“Cóż za niezwykła infekcja…”

Doktor Stormcrow (znany też jako Dr. Sztormkruk) przyłączył się do walki, by pogłębiać swoją wiedzę. Jako eksperta w dziedzinie każdej znanej choroby zakaźnej, niepowstrzymana zajadłość plagi zombie oszałamia go swoim przerażającym pięknem. Jest przekonany co do swojej hipotezy, która zakłada, że pomimo magicznej genezy choroby, kolejne fale infekcji roznosiły się w całkowicie naturalny sposób. Powołuje się na źródła poświęcone Pełzającej Śmierci i Krwawej Biegunce (które niepowstrzymane na czas zabrały ze sobą tysiące istnień), a ponadto zauważa całkowity brak aury magicznej w najbardziej ruchliwych zombie. Jeśli uda mu się udowodnić swoją teorię (i wytworzyć lekarstwo), być może nekromanci zostaną pozbawieni swoich niemal nieskończonych hord.


Zombicide: Zielona Horda jest grą kooperacyjną, przeznaczoną dla jednego do sześciu graczy, którzy stawią czoła hordom wygłodniałych Zombie, kontrolowanych przez mechanikę gry. Każdy z graczy kontroluje od jednego do sześciu Ocalałych w atakowanym przez Zombie świecie fantasy. Cel jest prosty – wypełnienie celów Misji, przeżycie i zabicie tylu Zombie, ilu tylko zdołacie! Stwory są powolne i przewidywalne, ale jest ich mnóstwo. Uważajcie na Abominacje i Nekromantów! Ocalali używają wszystkiego, co wpadnie im w ręce, byle tylko zgładzić Zombie. Im lepsza broń, tym więcej trupów i więcej Zombie, zwabionych zapachem świeżej krwi! Ocalali mogą wymieniać między sobą ekwipunek, a gracze dzielić taktykami. Tylko ścisła współpraca umożliwia wypełnienie celów Misji i przeżycie kolejnego dnia. Potyczki z Zombie to świetna zabawa, ale musicie również ratować innych Ocalałych, znaleźć pożywienie i broń, a także zgłębiać sekrety Nekromantów i wiele, wiele więcej.

Informacje podstawowe

  • Tytuł: ZOMBICIDE: ZIELONA HORDA
  • Autor gry: Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult
  • Wiek graczy: 14+
  • Czas gry: 60 min.
  • Liczba graczy: 1 – 6
  • Pobierz instrukcję: PDF
  • Link do BGG: Zombicide: Green Horde
  • Premiera sklepowa: 28 marca 2019
  • Premiera ogólna: 24 kwietnia 2019

Przejdź do sklepu

Zamawiając w przedsprzedaży otrzymasz za darmo 2 figurki: Abominarata i dr. Stormcrow!

Sugerowana cena detaliczna: 399,95 zł


Seria Zombicide

Gry z serii Zombicide pozwalają graczom walczyć z Zombie w wielu sceneriach, tworząc w ten sposób unikalny klimat podkreślony dedykowanymi Ocalałymi, Zombie i innymi elementami. Zombicide: Czarna Plaga to gra podstawowa osadzona w świecie fantasy. Zarówno Czarna Plaga jak i Zielona Horda zostały osadzone w tym samym uniwersum i w tym samym przedziale czasowym, dzięki czemu są w pełni kompatybilne. Śmiało sięgnijcie zatem po Wulfsburg – najnowszy dodatek do Zombicide, w którym przyjdzie wam stawić czoła sforze Wilczych Zombie.


Galeria


Komponenty


Zamawiając Zieloną Hordę w przedsprzedaży otrzymasz też dodatkowo zestaw 2 figurek – Abominarata i Dr. Stormcrow!


Pobierz fanowskie scenariusze!

Czy wiesz, że istnieje edytor map do Zombicide? Dowiedz się więcej tutaj!

Zagraj w scenariusze, które wygrały konkurs! Stworzone były przez fanów Zombicide, w języku Polskim, i wykorzystują elementy z Czarnej Plagi, Wulfsburga, oraz Zielonej Hordy!

Pobierz fanowskie scenariusze tutaj: