Wyprawa Darwina – prezentacja mechaniki cz. 2

Pamiętniki Darwina zdradzają, że za wieloma odkryciami na wyspach Galapagos stały eksploracja i przygoda. Doprowadziły one do opracowania teorii ewolucji. W grze dzięki odkrywaniu wyspy i żeglowaniu po oceanie odkryjemy nowe, niezwykłe gatunki i sporządzimy notatki, na których oprzemy nasze odkrycia. 

Gdy jesteśmy już gotowi podzielić się naszymi odkryciami ze światem, nadchodzi pora na przesłanie okazów do Muzeum przez umieszczenie robotnika na odpowiednim polu na planszy. To otwarta akcja, każdy gracz może ją wykonać. Pozwala wysłać każdorazowo do dwóch okazów – pierwszy jest darmowy, drugi kosztuje 3 monety.

Monety to zdecydowanie najtrudniejszy element do zarządzania w grze. Mają ogromny wpływ na tempo realizacji długofalowej strategii i ilość potrzebnych do tego robotników.

Każdy gatunek okazu może być przesłany do muzeum tylko raz. Gdy gracz to robi, sprawdza rząd i kolumnę położonego żetonu i otrzymuje dwojaką nagrodę: monety za puste pola, postęp na torze Teorii Ewolucji za zajęte. Dodatkowo za pierwszy okaz w rzędzie gracz otrzyma dodatkową monetę, a za ostatni – dodatkowy postęp na torze.

Przykład: Wysyłając do muzeum Amonit, gracz natychmiast otrzyma 5 monet + 1 dodatkową za pierwszy okaz w rzędzie. Poruszy się także na torze Teorii Ewolucji.

Stosunek między monetami a punktami Ewolucji zmienia się w miarę zbliżania się do końca gry: na początku gracze otrzymują więcej monet, na koniec – więcej punktów ewolucji. 

Postęp na torze Ewolucji zwiększa mnożnik punktowania za teorię ewolucji na końcu gry. Na mnożnik składają się 2 punkty +1 za każdy wypełniony rząd w muzeum. Nie wolno spuścić z oka postępów innych graczy na tym torze. To jedno z najistotniejszych źródeł Punktów Zwycięstwa w grze! 

Przedsprzedaż gry Wyprawa Darwina trwa – LINK.

Wszystkie części prezentacji Wyprawy Darwina:

https://portalgames.pl/pl/wyprawa-darwina-prezentacja-mechaniki-cz-1/

https://portalgames.pl/pl/wyprawa-darwina-prezentacja-mechaniki-cz-3/

https://portalgames.pl/pl/wyprawa-darwina-prezentacja-mechaniki-cz-4/

https://portalgames.pl/pl/wyprawa-darwina-prezentacja-mechaniki-cz-5/

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.