Dzieciaki z całej dzielnicy wybiegają na podwórko. Wśród nich jesteś ty — żądny uznania brzdąc. Wszyscy pragniecie tych samych rzeczy: wszamać jak najwięcej pizzy, zdobyć jak najwięcej zabawek i zbudować jak największy fort.

Czas ponownie przenieść się na podwórko! Fort to zabawna, szybka gra karciana Granta Rodieka (Hocus, Farmageddon, Imperius) i wydawnictwa Leder Games (Root, Oath). Wcielając się w szalone dzieciaki, będziemy jeść pizzę, zdobywać nowych przyjaciół i budować forty, walcząc o tytuł najfajniejszego szkraba na dzielnicy! Gra wykorzystuje mechaniki budowania i zarządzania talią. Każdą kartę będziemy mogli wykorzystać na kilka sposobów, wykonując własne akcje bądź naśladując ruchy przeciwników. Tylko uważaj! Jeśli nie wykorzystasz wszystkich swoich kart, pozostali gracze będą mogli ci je buchnąć! W końcu, jeśli nie bawisz się ze swoimi kolegami, czemu oni mieliby się z tobą kumplować?

W Forcie możecie obrać kilka strategii. Naśladowanie innych dzieciaków wydaje się bezpieczną opcją, ale może nie dać tylu punktów co wybranie własnej ścieżki rozwoju.

Tura każdego gracza składa się z pięciu faz. Podczas Zbierania Ekipy czyścicie Podwórko ze wszystkich zagranych przez siebie kart w poprzedniej turze. Następnie zagrywacie kartę ze swojej ręki, wykonując znajdujące się na niej akcje. W czasie Werbunku zabieracie jedną z kart Dzieciaka ze środka stołu albo dowolną kartę z Podwórka innego gracza. W fazie Odrzucenia odkładacie wszystkie zagrane karty na stos kart odrzuconych, a te, których nie zagraliście, wykładacie na Podwórko. Na koniec dobieracie na rękę nowe karty ze swojej talii.

W każdej rundzie wszyscy na jakiś czas staniecie się Liderami. Lider to nic innego jak gracz, który aktualnie rozgrywa swoją turę. Na każdej karcie znajdują się dwie akcje: akcja Publiczna i akcja Prywatna. Kiedy Lider zagrywa kartę, pozostali gracze mogą go naśladować, wykonując akcję Publiczną z zagranej przez niego karty. Aby to zrobić, muszą wpierw odrzucić z ręki jedną kartę o symbolu pasującym do symbolu zagranej karty. I tak, możecie naśladować tylu liderów, ilu chcecie, dopóki nie nadejdzie wasza tura!

Zagrywając daną kartę, możecie wykonać jedną lub dwie znajdujące się na niej akcje, zawsze jednak przynajmniej jedną akcję musicie wykonać w całości, czyli spełnić jej wszystkie efekty. Jeżeli więc na przykład karta Kola pozwala wam dobrać dwie Pizze, a w swoich Gratach macie miejsce tylko na jedną, nie będziemy mogli wykonać tej akcji, chyba że w całości wykonamy drugą akcję z tej karty.

Wykonując akcje, nie zapomnijcie o Forcie! To chyba najważniejszy element całej gry, bo w końcu każdy dzieciak marzy o własnej twierdzy! Wszyscy gracze rozpoczynają rozgrywkę z Fortem na poziomie 0. Jego rozbudowa jest bardzo istotna, bo pod koniec gry poziom Fortu przełoży się na Punkty Zwycięstwa, a w międzyczasie zwiększy pojemność waszych Plecaków i Czatowni. W Plecaku przechowujecie zasoby, a w Czatowni możecie umieścić cenne karty z ręki, których nie chcecie wyrzucić na Podwórko. Fort rozbudowujecie, płacąc określoną liczbę zasobów za każdy kolejny jego poziom.

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.