Gizmos

 • Tytuł: GIZMOS
 • Autor gry: Phil Walker-Harding
 • Wiek graczy: 14+
 • Czas gry: 40 – 50 min.
 • Liczba graczy: 2 – 4
 • Pobierz instrukcję: PDF
 • Pobierz instrukcję Kulek Weny i Olśnienia: PDF
 • Link do BGG: Gizmos
 • Premiera: 21 listopada 2018

Gizmos

Zbliża się WIELKA WYSTAWA NAUKOWA!

Gizmos to sprytna gra wykorzystująca mechanikę budowania silniczka. Używać będziesz do tego energii w formie kulek pobieranych ze specjalnego podajnika. Zasilą one różne twoje wynalazki, generując punkty zwycięstwa. Dzięki nim prześcigniesz konkurencję w wyścigu o miano największego wynalazcy wystawy naukowej! W każdej kolejnej rozgrywce w Gizmos możesz konstruować zupełnie nowe maszyny, aby sprawdzić, jak bardzo szalone kombinacje możesz uzyskać!

Sztuką wielkich wynalazców jest budowanie swoich Machin w taki sposób, aby wywołać reakcje łańcuchowe – aby jedna Machina uruchamiała następną i dostarczały one w tej sposób jak największych korzyści.

Pokonaj konkurencję budując najpotężniejszy silniczek szalonego wynalazcy, jaki jesteś w stanie sobie wyobrazić!

Zasady specjalnych, Portalowych kulek, zgłoszone przez fanów!

Podczas przedsprzedaży Gizmos mogliście zgarnąć wraz z grą dodatkowe Portalowe Kulki Weny i Olśnienia (o których instrukcję znajdziecie tutaj: PDF). Proponujemy wam nasze własne zasady ich działania, ale też zasugerowaliśmy wam, abyście dzieli się swoimi pomysłami. Poniżej będą pojawiać się pomysły zasad, które nam przysłaliście!

Marta proponuje:

Kulki Inspiracji Naukowej (użyj Kulek Weny i Olśnienia).
W trakcie przygotowania rozgrywki kulki należałoby włożyć do Podajnika Energii wraz z pozostałymi kulkami energii.

Efekt działania kulki Inspiracji Naukowej byłby rozpatrywany natychmiastowo, zarówno po dobraniu jej w ramach akcji Pobierania, jak i po wylosowaniu tej kulki z wnętrza Podajnika:
Gracz odrzucałby pobraną kulkę Inspiracji Naukowej do podajnika i następnie mógł wymienić jedną ze swoich kulek z Magazynu Energii na kulkę z Magazynu Energii innego gracza.


Co sądzicie o takiej propozycji Marty? Wprowadza trochę negatywnej interakcji i może nieźle namieszać planom innego gracza, a także ułatwić wam odpalenie komba, jeśli akurat nie podeszła wam kulka w pożądanym kolorze. Dajcie nam znać, kiedy już przetestujecie ten wariant!

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

  Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

  Twoje imię (wymagane)

  Twój adres e-mail (wymagane)  Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.