Od 1999 roku jako wydawnictwo Portal drukowaliśmy Magazyn Portal wydawany przez trzech zapaleńców, Trzewika, Główkę i Oracza. To była kopalnia wiedzy na temat RPG, zarówno dla graczy jak i Mistrzów Gry. Przez kilka lat wydaliśmy kilkanaście numerów. Przed Wami pierwszy tom antologii THE BEST OF MAGAZYN PORTAL, w której po 20 latach zebraliśmy najlepsze artykuły z Magazynu Portal.

Będzie to sentymentalna podróż w odległe czasy, w których muzyka płynęła z magnetofonów, internet nie istniał, a RPG było absolutnie niszowym hobby. Jednak pod cienką warstwą kurzu wciąż kryją się uderzające ponadczasową użytecznością skarby.

Prezentowane porady, pomysły, motywy i tricki zupełnie się nie zestarzały, więc warto podzielić się nimi z nowymi pokoleniami Graczy i Mistrzów Gry. 
Twórcy zebrali największe smaczki dla wszystkich tych, dla któryś przed laty Magazyn Portal był biblią RPG. Teraz ta biblia powraca skondensowna w pierwszym tomie wydania zbiorowego z nowymi treściami.

Wszystkie artykuły zostały opatrzone komentarzami doświadczonych erpegowców, Wojciecha Rzadka i Zbigniewa ‘Zeda’ Zycha z grupy Lans Macabre, które zwracają uwagę na zmiany, jakie zaszły w naszym hobby, dodają kontekstu prezentowanym tekstom i rozwijają poruszane tematy, ukazując perspektywę naszych czasów.

Autorzy:
Trzewiczek, Oracz, Blacha, Majkowski, Wilk, Smolański, Dawiec, Stój, Wardas, Wieczorek

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z .o.o. z siedzibą w Knurowie (44-190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj (kliknij): Polityka prywatności.

Nasz Twitter

Wystartowała przedsprzedaż gry karcianej God of War! 💪 Graliście w tę serię na Playstation? Którą część wspominacie… https://t.co/27Picdx5Hk
Dziś idziemy na całość i startujemy z przedsprzedażą aż 5 tytułów! 🎲 Zombicide 2. edycja https://t.co/VOT40v6B6V 🎲… https://t.co/B7fOQrkFqA
Czas ponownie zmierzyć się z szaleństwem! Dziś premiera 2. Kampanii do gry Cthulhu: Death May Die 🐙 Dodatek jest je… https://t.co/ely2Uj1r6T

Newsletter