Opis gry


Pora znowu wkroczyć do świata Królestw Północy — tym razem w trybie legacy! Królestwa Północy: Gniew Latarni to fabularny dodatek do kultowe strategicznej gry planszowej Joanny Kijanki (Robinson Crusoe: Opowieści Niesamowite, Neuroshima HEX: Bestie). W królestwie nastał czas niepokojów. Plony są liche, Świątynia Miłosiernych stoi w ruinie, a na horyzoncie pojawiają się tajemniczy wyznawcy Latarni… Zostań doradcą imperatora i uratuj swoje państwo, rozgrywając kampanię 15 niesamowitych scenariuszy. Gniew Latarni jest kompatybilny z innymi rozszerzeniami, dzięki czemu będziesz mógł wielokrotnie przejść kampanię, za każdym razem grając innym klanem!

3d_eotn_wrathotL_PL_light

Co w pudełku?

Po uchyleniu wieczka natkniesz się na 4 arkusze Postępu, Księgę Scenariuszy, a także 55 kart potrzebnych do rozegrania solowej kampanii: dwustronne Karty Lokacji, Wydarzenia Uprawy, Wydarzenia Morskie, karty Pól Specjalnych i kartę Wiernych. Ponadto znajdziesz też kafelki Latarni, 30 różnych żetonów i 10 specjalnych Robotników Wyznawców. Na każdy z tych elementów jest miejsce w specjalnej wyprasce w środku pudełka.


Misja specjalna, czyli zasady solowej kampanii

Kampania Gniewu Latarnii składa się z 15 scenariuszy, a każdy z nich podzielony jest na paragrafy. Przygotowując się do pierwszej rozgrywki, najpierw wybierz swój klan. Pamiętaj: nie możesz wybrać klanu Saikoro ani klanu Urvarta, pamiętaj też, że raz wybranego klanu będziesz musiał używać przez całą kampanię, zatem wybieraj mądrze! Teraz otwórz Księgę Scenariuszy na scenariuszu Zapuszczone Hrabstwo i przygotuj wszystkie elementy zgodnie z instrukcją gry podstawowej oraz zmianami Przygotowania Scenariusza. 

Kiedy otrzymasz polecenie, aby przeczytać Scenariusz, przejdź do wskazanego paragrafu i wykonaj zawarte w nim polecenia. Na przestrzeni kampanii będziesz używać własnego Arkusza Postępu. Służy on do zapisywania zmian zachodzących w poszczególnych rozgrywkach, które będą miały wpływ na kolejne scenariusze. 

W Gniewie Latarni natkniesz się na Lokacje Specjalne. Posiadają one co najmniej jedno pole oznaczone białym okręgiem, które pokazują, ile razy możesz wykonać akcję z karty w danej rundzie. Po wykonaniu Akcji zakryj pole przy Lokacji, używając pionu Akcji Klanu (w nieużywanym kolorze) niewyczerpaną stroną do góry. Jeżeli efekt gry nakaże ci położyć na lokacji specjalnej wyczerpanego piona, pozostanie on na tym miejscu do końca scenariusza, uniemożliwiając ponowne wykonanie danej akcji. 

W pudełku znajdziesz także nowych robotników — wyznawców Latarni — których będą obowiązywać specjalne zasady. Robotników Wyznawców można używać jako standardowych Robotników, chyba że zasady scenariusza wskażą inaczej. Kiedy jednak dany efekt nakaże ci użyć Robotnika Wyznawcy, nie będziesz mógł go zastąpić zwykłym robotnikiem. 

Klan wybrany? No to do dzieła! Ruszaj uratować swoje królestwo! 

Komponenty


 • instrukcja
 • 4 karty dwustronnych lokacji
 • 9 kart wydarzeń uprawy
 • 31 kart wydarzeń morskich
 • 1 karta wiernych
 • 10 kart specjalnych pól
 • 5 kafelków latarni
 • 10 specjalnych robotników
 • 30 żetonów
 • księga scenariuszt
 • 4 arkusze postępuO NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

  Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

  Twoje imię (wymagane)

  Twój adres e-mail (wymagane)  Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.