Wyprawa Darwina – prezentacja mechaniki cz. 1

Prezentację mechaniki Wyprawy Darwina rozpoczniemy od spojrzenia na Rozwój Robotników i Eksplorację.

„Wyprawa Darwina” to eurogra z gatunku zarządzania robotnikami (worker placement), która tematycznie opiera się na dziennikach Karola Darwina z jego wyprawy, która przyczyniła się do powstania teorii ewolucji.

Rozwój robotników

W Wyprawie Darwina większość możliwych akcji ma określone wymagania – by je spełnić, twoi robotnicy muszą szkolić się w Akademii. Im bardziej złożona akcja, tym większe wymagania:

1. Wymagania akcji 2. Bonusy doświadczonych robotników 3. Pole na robotnika 4. Akcja 5. Ulepszona akcja do odblokowania

Wymagania reprezentowane są przez 4 typy woskowych pieczęci, które powiązane są z głównymi akcjami w grze: Eksploracją, Nawigacją, Korespondencją i Badaniem Okazów.

Poszerzanie wiedzy robotników to także sposób na zdobycie Punktów Zwycięstwa, a do tego zwiększa bonusy przy wykonywaniu akcji.

Eksploracja

Jedna z głównych akcji w grze to eksplorowanie Galapagos, czyli poruszenie swojego odkrywców na torze jednej z dostępnych wysp. Pierwsza wyspa jest odblokowana już od początku gry, pozostałe można osiągnąć dzięki postępowi znacznika statku w akcji Nawigacja.

Na wyspach na odkrywców czekają trzy rodzaje wydarzeń:

Znajdowanie okazów: do odkrycia i zaznaczenia na planszy gracza jest 16 okazów podzielonych na cztery kategorie: gady, skamieliny, rośliny i ptaki. Podzielenie się okazami z muzeum zapewnia dopływ monet i awans na torze Teorii Ewolucji.

Rozmieszczanie Namiotów: Na polu obozowiska można umieścić jeden z namiotów, które początkowo znajdują się na planszy gracza. Odblokowuje to jednorazowy bonus i specjalne efekty z planszy gracza.

Bonusy: Będziesz też dostawać inne bonusy, np. akcje natychmiastowe, monety i “jokery” do uzupełniania wymagań, których nie spełniają twoi robotnicy.

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.