Marvel United: X-Men – felieton

Jedna rzecz nie daje mi spokoju w linii Marvel United. To “14+” w oznaczeniu wieku graczy. Naprawdę?!

Przecież to gra z tematyką tak inkluzywną, międzypokoleniową i miodną, że trudno o lepszą. Bohaterowie Marvela są stworzeni dla geeków, dzieci geeków, a nieraz i dla rodziców geeków – Kapitan Ameryka, Hulk i Wolverine łączą pokolenia!

Mechanika serii ma niziutki próg wejścia, a przy tym daje pokombinować… i poratować młodszego gracza radą. To przecież kooperacja, więc wspólne kombinowanie nad planami ekipy jest na miejscu i… nie pachnie przejęciem kontroli nad ruchami nie swojego bohatera.

Graliśmy w MU z sześciolatkiem, który bardziej rozglądał się za łotrami do zbicia niż taktyką, i świetnie wpisało się to w klimat rozgrywki. Tłumaczyłem grę ekipom dziewięcio-, dziesięciolatków i… szybko przestawałem być potrzebny przy stole.


Nie chcę dyskutować z oznaczeniami producenta, który dał grze to “14+”. Ale jeśli zjadą się do mnie gracze ciut młodsi, mimo wszystko wyciągam do zagrania “Marvel United”. Tłumaczę grę… i pilnuję tylko, by nie żuli figurek i nie rozpalali ogniska na środku pokoju z planszkami i kartami jako podpałką. Jak dotąd nikomu nic się nie stało…

Autor: Rafał Szyma

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.