Premiera Mezo i aktualizacja instrukcji!

Mezo to innowacyjny tytuł od amerykańskiego studia Kolossal Games, który został sfinansowany na Kickstarterze w 24 godziny. Portal Games wydaje go od razu wraz z rozszerzeniami: Dusze dla Xibalby, Gods Pack i Rozszerzeniem dla 5 graczy. Gra autorstwa Johna Clowdusa (Omen, Neolithic), ma w sobie sporo negatywnej interakcji między graczami i walki o wpływy na pięknej, stylizowanej planszy. Właśnie dzisiaj ta niesamowita gra o kontrolowaniu obszaru ma premierę!

Wczoraj z okazji premiery Mezo opublikowaliśmy przykładową rozgrywkę, w której w szranki stanął sam Prezes z Joanną oraz z Pako. Kto wygrał? Przekonajcie się sami, a przy okazji nauczycie się grać w Mezo 🙂

Niestety nie ma aż tak różowo i instrukcja, którą znajdziecie w pudełku zawiera następujące błędy:

Instrukcja – przygotowanie gry na 2 graczy (str. 5. punkt 1)

ZAMIAST

„Odsłoń najwyżej położony kafel Konfliktu i połóż znacznik Opuszczonego Regionu na wskazanym Regionie, Następnie odłóż ten kafel do pudełka.”

powinien znajdować się zapis:

„Po określeniu Regionu Opuszczonego, odsłoń 2 kafle Konfliktu. W obydwu z wylosowanych Regionów umieść po 1 elemencie pierwszego poziomu Piramidy w jednym z nieużywanych kolorów, następnie wtasuj odsłonięte kafle do reszty kafli Konfliktu.”

Również w dniu premiery publikujemy w formie PDF zaktualizowaną instrukcję do gry! Zapraszam wszystkich do zapoznania się z najnowszą wersją instrukcji, która wyeliminowała wszelkie nieścisłości.

Niestety to nie wszystko na 1 karcie w grze znalazł się następujący błąd, karta będzie dostępna u nas do kupienia w sklepiku za symboliczny grosz, podczas dodruku gry Mezo:

Karta – Dziedzictwo Au Puch

Zamiast

„BUDUJ lub ZNISZCZ”

powinien znajdować się zapis:

„BUDUJ lub ZBURZ”

Kartę możecie już dziś pobrać w formie PDF, wydrukować i korzystać z niej podczas rozgrywki.

Oraz klaryfikacja: Planszetki graczy – pojęcia Umieszczenie i Rozmieszczenie odnoszą się do tej samej zasady.

Końcowy sukces musi być oparty na przemyślanej indywidualnej strategii, dopasowanej do każdego z Bogów reprezentowanych przez imponujące figurki. Gra nie jest nadmiernie skomplikowana, a intuicyjna i poukładana. Rozgrywka jest angażująca dzięki rozbudowanym zależnościom między graczami. Mezo to rzucająca wyzwanie gra dająca satysfakcję po osiągnięciu biegłości w mechanice negatywnej interakcji. Wszystkiemu nadaje smaku przepiękna oprawa graficzna i bogato rozbudowany motyw kultury Majów.

No comments yet.

Leave Your Reply

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z .o.o. z siedzibą w Knurowie (44-190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj (kliknij): Polityka prywatności.

Nasz Twitter

W najnowszych Planszówkach TV Ignacy opowiada o historii gry Robinson Crusoe i zapowiedzianej kampanii Edycji Kolek… https://t.co/N42sN0QWmd
W 27,5 godziny od zapowiedzi kampanii Edycji Kolekcjonerskiej Robinsona Crusoe liczba subskrybentów przekroczyła 10… https://t.co/zKQ4l7Op9y
51 Stan: Moloch i Neuroshima RPG, czyli najmłodsze dziecko i matka uniwersum Neuroshimy ☣ Jaka była Twoja pierwsza… https://t.co/QPI2xIsrpV

Newsletter