Blog: Gizmos – kwintesencja budowy silniczka

Gizmos to sprytna i uzależniająca gra wykorzystująca mechanikę budowania silniczka. W tym tygodniu prezentujemy ją szerzej w cyklu Kolekcja Portalu. 

Uwaga: Do końca tego tygodnia kupisz Gizmos taniej w sklepie Portal Games! Superpromocja obowiązuje aż do niedzieli. 

Wprowadzenie

Gizmos jest grą karcianą, z budową silniczka. Będziesz tworzyć przeróżne maszyny, a ich efekty będą się ze sobą łączyć. Podstawową jednostką w Gizmos, jest energia w formie kolorowych kulek pobieranych ze specjalnego podajnika. Kulki zasilą różne twoje wynalazki, generując punkty zwycięstwa. Dzięki nim prześcigniesz konkurencję w wyścigu o miano największego wynalazcy wystawy naukowej! 

W każdej kolejnej rozgrywce w Gizmos możesz konstruować zupełnie nowe maszyny, aby sprawdzić, jak bardzo szalone kombinacje możesz uzyskać! Jedne mechanizmy wprawiają w ruch inne, a te jeszcze kolejne.

Krótko o Gizmos

To doskonała gra z mechniką budowy silniczka dla początkujących graczy. Na pozór mnogość kart i symboli na nich może się wydawać trudna do pojęcia, ale to wrażenie zupełnie znika po pierwszej partii.

W grze Gizmos uwagę przykuwają przede wszystkim kolorowe przezroczyste kulki energii, które pełnią funkcję waluty – można za nie kupować karty ulepszające budowany przez graczy mechanizm. Kulki umieszcza się w trójwymiarowym podajniku energii, który nie tylko świetnie się prezentuje, ale pełni w grze istotną funkcję maszyny losującej. 

Na początku liczba możliwych do wykonania ruchów jest bardzo ograniczona i intuicyjna, więc początkujący gracz nie poczuje się przytłoczony. Z czasem, gdy zdobywa się nowe karty, wprawia się w ruch silniczek – jedne karty uruchamiają drugie, a jedno posunięcie powoduje szereg konsekwencji. Gracze mają doskonałą kontrolę nad swoim zasobem kart, dzięki ich stopniowemu świadomemu kupowaniu, a także dzięki przejrzystej ikonografice i przemyślanemu układowi kart przed sobą. Ta gra mogłaby być definicją budowy silniczka. Niech jej najlepszą reklamą będzie fakt, że po skończonej partii każdy chce rozegrać kolejną.

 • Gra będąca kwintesencją budowy silniczka
 • Intuicyjne zasady i przejrzysta ikonografia.
 • Doskonała zabawa dla całej rodziny

 • Kup teraz i skorzystaj z dodatkowej superpromocji na Gizmos do końca tego tygodnia!

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

  Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

  Twoje imię (wymagane)

  Twój adres e-mail (wymagane)  Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.