Zombicide: 2 edycja – felieton

To się zdarza za ka-żdym jed-nym razem. Regularnie zapominam, jaka ta gra – Zombicide 2. ed. – jest sprytna!

Za każdym razem, gdy rozkładamy grę po dłuższej przerwie, gramy scenariusz i świetnie się bawimy, robiąc najbardziej odjechane rzeczy. “To my biegniemy dalej”. “Ja jeszcze skoczę po skrzynkę!”. “Lu, do cholery! Nie zostawaj tam sama”. “Ja nie dam rady?!”. Gramy, śmiejemy się i… przegrywamy.

Dopiero wtedy zaczynamy zastanawiać się nad taktyką. Przypominamy sobie, że tu nie chodzi o chaotyczne bieganie po planszy, tylko o stworzenie sprawnego oddziału, który wzajemnie się uzupełnia i wykorzystuje zdolności swoich członków. Dopiero w drugim podejściu gramy nie jak roztrzepana banda popaprańców, tylko jak ekipa do wygrywania w Zombicide.

Bo Zombicide to nie tylko radosne rozwalanie zombiaków, ale sprytna, taktyczna, zespołowa gra-łamigłówka. I dopiero gdy tak się za to zabierzemy, okazuje się, że w to Radosne Rozwalanie Zombiaków da się też wygrać!


Felieton: Rafał Szyma. Zdjęcie: photoboardgamer

Linkujemy do pełnej kolekcji Zombicide TUTAJ.

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.