Ujawniamy czwartą grę!

Mamy dziś przyjemność ogłosić tytuł czwartej dużej gry, która ukaże się nakładem Portal Games w tym roku! Jest to Crazy Karts (Szalone wózki) to zaprojektowana przez Charles’a-Amira Perreta. Crazy Karts to dynamiczna gra wyścigowa dla drużyn złożonych z dwóch osób, w której każdy z graczy kontroluje różne akcje wózka, ale członkowie drużyny nie mogą się ze sobą komunikować! Jeden gracz sprawuje kontrolę nad hamulcami i skręcaniem, podczas gdy drugi przyśpiesza i odpala działo. Drużyny muszą wymanewrować przeciwników, unikać przeszkód, zbierać Żetony Mocy oraz uniknąć zderzenia ze ścianami, a wszystko to bez konsultowania z partnerem planu trasy!

W Crazy Karts, drużyny dwóch osób ścigają się do linii końcowej i muszą skoordynować swoje działania bez komunikowania się. W każdej rundzie gracze dobierają karty z talii swojej drużyny i przypisują je do rożnych akcji: przyśpieszenia, hamowania, skrętów i strzału. Każdy gracz jest odpowiedzialny za inne z wymienionych akcji a karty, które przypisują do swoich akcji nie są znane drugiemu członkowi drużyny. Gdy wszystkie karty zostaną zagrane, akcje zostają odkryte i wykonane. Jeżeli gracze skoordynowali swoje akcje, mogą posuwać się dalej na torze. Jeśli jednak ich akcje nie były skoordynowane, tura może skończyć się katastrofą: zderzeniem się z przeszkodami, ścianami lub innymi Kartami.

Jak większość tytułów Portal Games, Crazy Karts zawiera 4 unikatowe fakcje do wyboru, każda posiadająca unikatowe moce. Jeżeli grasz z nieparzystą liczbą graczy, istnieje również frakcja Samotnego Wilka, która pozwala pojedynczemu graczowi konkurować z innymi graczami a zarazem zmagać się z własnymi problamami… rozlatującym się wózkiem!

„Każdego roku otrzymujemy ponad 50 różnych prototypów. Niektóre są złe. Niektóre takie sobie. Niektóre z kolei są dobre, ale nie wystarczająco dobre. Ale czasami otrzymujemy coś naprawdę wyjątkowego, jak na przykład prototyp Dziedzictwa: testamentu diuka de Crecy. Jak prototyp Poprzez Wieki. I jak prototyp Crazy Karts, gry, która jest niepowtarzalna, oryginalna i niesamowicie grywalna. Odnajdywanie takich perełek to jeden z najlepszych momentów w mojej pracy,” mówi Ignacy Trzewiczek, dyrektor i właściciel Portal Games. „Doskonale pamiętam moją pierwszą rozgrywkę Dziedzictwa, pierwszą rozgrywkę Poprzez Wieki i bez wątpienia na długie lata zapamiętam popołudnie, podczas którego po raz pierwszy zagraliśmy w prototyp Crazy Karts. Spojrzeliśmy na siebie, uśmiechnęliśmy się i wszyscy– wszyscy zebrani przy stole – widzieliśmy, że mamy przed sobą coś naprawdę specjalnego.”

Crazy Karts to gra dla 3 do 8 graczy w wieku 8 lat i starszych, zajmująca około 45 minut. Gra zawiera 72 karty, 5 dwustronnych plansz toru, 9 plansz graczy, 4 liczniki prędkości, 8 plansz ekranu gracza, 63 żetonów Mocy oraz Terenu, 4 drewniane żetony kartów z naklejkami oraz instrukcję. Crazy Karts będzie dostępne na Origins 2016 w czerwcu, w tym samym czasie będzie również dostępne na całym świecie.

O Portal Games

Portal Games jest wydawcą wielu nagradzanychna całym świecie gier, takich jak Osadnicy, Stronghold, Poprzez Wieki, Dziedzictwo oraz Neuroshima Hex. Założone w Polsce w 1999 roku, Portal Games rozwinęło się w jedną z najbardziej renomowanych Europejskich grup wydających i projektujących gry. Ich misją jest tworzenie najwyższej jakości gier planszowych.

Share this

Jeden komentarz