Too Many Bones – przewodnik po grze

Too Many Bones już w przedsprzedaży! Epicka, wypasiona komponentowo przygodowa gra z rozbudowaną mechaniką, kościanymi silniczkami postaci graczy i całym systemem prowadzenia przygody, który rzuca graczom kłody pod nogi i generuje niesamowitą frajdę. Gra, w której wszystkiego jest dużo. Wejdźmy w to na spokojnie, dobrze? Oto przewodnik po podstawach gry. Zatem – jak grać w Too Many Bones?

1. Wybierz Gearloka. Każdy Gearloc to unikalna postać gracza z własnym zestawem 16 kości umiejętności do odblokowania podczas przygody.

2. Wybierz Bossa. To jest ostateczny zły, z którym zmierzysz się na końcu swojej podróży. Od wyboru Bossa zależy także skład twojej talii Spotkań i jakich wrogów będziesz używać, aby je zapełnić.

3. Dobierz Spotkanie. Każdego dnia swojej podróży będziesz mieć jedno spotkanie, a większość z nich pozwoli ci wybrać jedną z dwóch możliwości. Jeśli pójdziesz w opcję pokojową, natychmiast zastosujesz jej efekt. Jeśli wybierzesz bitwę, wówczas…

4. Walczymy! Bitwy w Too Many Bones odbywają się na macie (4×4 pola). Bitwy są turowe, z każdym wrogiem i Gearlokiem ze swoim miejscem na liczniku inicjatywy, który określa kolejność ruchów. Większość spotkań bitewnych wymaga pokonania wszystkich wrogów, którzy pojawiają się na macie, choć niektóre mają bardziej nietypowe warunki zwycięstwa.

5. Jeśli zwyciężysz, zbierz swoje nagrody. Większość kart spotkań kończy się zebraniem cennego skarbu lub wydaniem punktów treningowych na odblokowanie nowych kości umiejętności albo zwiększenie statystyk. Każdy Gearloc ma kilka ścieżek rozwoju, więc będziesz szukać tej, która najlepiej pasuje do twojego stylu gry.

6. Odpoczynek. Na koniec dnia będziesz mieć czas na uzdrowienie do pełnego zdrowia, poszukanie lepszego skarbu lub rozpoznanie niebezpiecznych wrogów na drodze. Możesz również użyć tego czasu, aby spróbować otworzyć specjalny skarb z potężnym bonusem.

Previous slide
Next slide

7. Przesuń znacznik Dnia. Po zakończeniu poprzednich kroków, zaczniesz to wszystko od nowa, z wrogami i walkami coraz trudniejszymi w miarę postępowania przygody.

8. Skop tyłek Bossowi. Jeśli dotrzesz wystarczająco daleko w grze, ostatecznie stoczysz pojedynek z wybranym Bossem. Wyjdź z niego zwycięsko i wygraj w Too Many Bones!

Przedsprzedaż ruszyła! W e-sklepie Portalu jest dostępny cały zestaw preorderowy, w tym gra podstawowa, pierwszy dodatek wprowadzający do gry przebiegłego zwiadowcę Ghilliego, który dołącza do drużyny jako nowa dostępna postać oraz bonusowe sztony.

Link: https://sklep.portalgames.pl/kolekcja-too-many-bones

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.