Top gier na prezent, które znajdziesz w naszej promocji świątecznej (w tym takie za darmo)

Trwa promocja świąteczna w Portal Games, a w niej znajdziesz 6 zestawów gier w specjalnej promocji, czyli 6 “Rodzinek”. Każda z nich składa się z bestsellerowego i docenionego tytułu Portalu, a do niej dołączona jest jako gratis druga gra oraz prezent w postaci materiałów promocyjnych od naszego wydawnictwa. Na co warto zwrócić uwagę? To zależy, czego szukasz. Podpowiadamy.

Każdy zestaw gier podlinkowaliśmy poniżej. Promocja trwa do 21 grudnia. Pamiętaj, że przed Świętami, zwłaszcza tegorocznymi, kurierzy mają więcej pracy. Zamów gry wcześniej i ciesz się nimi na Mikołajki lub pod choinką. 

Rodzinka Dogłębnej Dedukcji

Ten zestaw sprzedaje się u nas zdecydowanie najlepiej w promocji świątecznej. Zamówień jest tyle, że z naszego magazynu codziennie wyjeżdża cała chmara Detektywów.

Detektyw: Sezon 1, to doskonały pomysł na prezent w ciemno dla osoby, która lubi wysilić swoje szare komórki. Niezależnie od tego, czy jest to doświadczony gracz, który Detektywa: Kryminalną Grę Planszową zna od podszewki, czy zupełny nowicjusz w świecie Detektywa, Sezon 1 sprawdzi się świetnie. Do jednego z trzech wciągających śledztw obdarowany może zaprosić babcię i dziadka, do innego znajomych, a w jeszcze inny zagrać solo lub z partnerem. To trzy niezależne sprawy, a gra jest zupełnie osobnym tytułem, do rozegrania którego nie trzeba mieć pierwszego Detektywa.

Jako prezent do Rodzinki Dogłębnej Dedukcji dodajemy Rytuał Przebudzenia, czyli grę z serii Escape Tales. Niczym w escapie roomie będziecie musieli rozwiązać serię zagadek, by otrzymać wskazówki, które pozwolą wam rozwikłać całą historię. W Escape Tales jest wiele możliwych zakończeń: linia fabularna zależy od waszych wyborów. Ta kooperacyjna gra dla miłośników detektywistycznych klimatów jest nowym spojrzeniem na klasyczne gry z planszą i pionkami. Tu liczą się szare komórki.

Rodzinka Dogłębnej Dedukcji: Detektyw Sezon 1 + GRATIS Escape Tales: Rytuał Przebudzenia + prezent: 109,95 zł

 • Jedyny taki zestaw z gorącym tegorocznym tytułem, Detektyw: Sezon 1, najlepszym pomysłem na prezent
 • Detektyw: Sezon 1 to kooperacyjna gra dla 1-4 graczy, w której bierzecie aktywny udział w toczącym się śledztwie. W pudełku znajdziecie 3 niezależne sprawy.
 • Gratis: ET Rytuał Przebudzenia pełna zagadek gra w stylu Escape Roomu, w której musicie wcielić się w Sama, którego córka zapadła w tajemniczą śpiączkę.
 • + Prezent

Rodzinka Wyśmienitej Współpracy

Ten zestaw sprawdzi się najlepiej w tych rodzinach (ale też paczkach znajomych), które lubią robić coś razem. Nie każdy lubi rywalizować, ale w grach planszowych można także jednoczyć siły przeciwko wspólnemu wrogowi!

Aeon’s End to jedna z najbardziej cenionych karcianek wśród graczy. Niektórzy, a tacy pracują też w Portal Games, wymieniają ją w swoim Top 10 gier ogółem. To zasługa między innymi unikatowej mechaniki i wciągającego systemu zagrywania kart, kupowania nowych oraz budowania coraz silniejszej talii. Bardzo istotne jest, że talii kart odrzuconych się nie tasuje (więc nie będzie tak, że dopiero kupione silne zaklęcie znajdzie się od razu z powrotem na ręce gracza). Aeon’s End to pozycja godna uwagi dla tych, którzy lubią kooperację i grę solo (możliwy tryb jednoosobowy), a także dla tych szukających bardzo mocnej karcianki w swojej kolekcji, która połączy niebanalną mechanikę z szybkością rozgrywki.

Rising 5 to wykorzystująca aplikację mobilną gra kooperacyjna, łącząca niezwykłą przygodę z elementami dedukcji. Musicie wspólnymi siłami znaleźć zaginione Runy, zanim planeta zostanie pochłonięta przez złe siły. To rodzinna strategiczna gra akcji z dużą ilością zagadek i dedukcji, w której chodzi o znalezienie kodu z czynnikiem czasu: musicie znaleźć wskazówkę, zanim zła moc pożre planetę. Pomoże wam aplikacja.

Rodzinka Wyśmienitej Współpracy: Aeon’s End + GRATIS RISING 5 + prezent: 139,95 zł

 • Doskonała gra karciana od 1 do 4 graczy w której Magowie Bram walczą z Nemezis, czyli bestsellerowy Aeon’s End
 • Gratis: Rising 5, wykorzystująca aplikację mobilną gra kooperacyjna, łącząca niezwykłą przygodę z elementami dedukcji. Gracze muszą znaleźć zaginione Runy, zanim planeta zostanie pochłonięta przez złe siły.
 • + Prezent

Rodzinka Żarłocznych Żeglarzy

Ten zestaw jest dla was, jeśli lubicie myślenie nad planszą łączyć z miłym klimatem. Urocza eurokarcianka Królestwa Północy oraz prosta do wytłumaczenia Lokomotywa umilą wasze wieczory zmuszając do lekkiego ruszenia mózgiem po świątecznym obżarstwie.

Królestwa Północy to pozycja na półkę każdego prawdziwego fana planszówek, czyli bardzo regrywalna ale nieprzesadnie skomplikowana ekonomiczna gra karciana. Pozyskujecie karty, wysyłacie swoich robotników i pionki do wykonania akcji, konstruujecie nowe budowle i wypływacie na nieznane wody w poszukiwaniu nowych lądów do zasiedlenia! Więcej piszemy w naszym cyklu Kolekcja Portalu. 

Lokomotywa jest łatwą do wytłumaczenia grą. W swojej turze gracz może dobrać kartę na rękę lub zapłacić zebranymi wcześniej kartami, by kupić nowy wagonik spośród dostępnych na stole i dołączyć go do lokomotywy. Dołączane do siebie wagony muszą jednak pasować: albo rodzajem zwierząt, jakie w nim przewozimy, albo ich liczbą. Tu tkwi cała trudność i zabawa. Gracze muszą uważnie obserwować jakie wagony można kupić, przewidzieć które z nich są łakomym kąskiem dla innych graczy i dobrze zaplanować dołączanie kolejnych wagonów do swojej lokomotywy! Lokomotywa to świetny wybór dla całej rodziny. Przepiękne ilustracje, ciekawy temat, proste reguły i doskonała cena czynią z tej gry idealny pomysł na prezent.

Rodzinka Żarłocznych Żeglarzy: Królestwa Północy + GRATIS Lokomotywa + prezent : 139,95 zł

 • Królestwa Północy: bestsellerowa gra karciana z uroczo ilustrowanymi kartami
 • Wcielisz się w jeden z 6 klanów północy gromadzący zasoby, stawiający budynki i eskplorujący nowe lądy.
 • Gratis: Lokomotywa! Gra dla całej rodziny, w której będziecie doczepiać do swojej lokomotywy kolejne wagony, pełne lwów, żyraf i innych zwierzaków!
 • + Prezent

Rodzinka Perspektywicznych Przedsiębiorców

To doskonały zestaw dla lubiących gry o biznesie, w których liczy się obrót pieniądza i udane inwestycje.

Prêt-à-Porter to z francuskiego “gotowy do noszenia” i oznacza właściwie odzież, jaką znajdujemy w sklepie: produkowaną seryjnie, a nie szytą u krawca na miarę. W Prêt-à-Porter chodzi właśnie o to, by rozkręcić swój modowy biznes, tworząc kolekcje prezentowane potem na pokazach podczas fashion weeków. Dobre studio musi mieć dobrych pracowników, rozwiniętą sieć produkcji, dysponować technologiami i kontraktami, a przede wszystkim musi być sprawnie zarządzane. Tak, by kolekcje nie tylko pięknie wyglądały, ale można było je efektownie produkować i czerpać z nich zyski. Jeśli myślicie, że to nie gra dla facetów, nic bardziej mylnego. Stworzona przez Ignacego Trzewiczka i oparta na sprawdzonych mechanikach euro Prêt-à-Porter, to gra niezwykle wciągająca także panów. 

Na sprzedaż to znakomita, prosta i przystępna gra licytacyjna, w której najpierw kupujecie Nieruchomości, by zaraz potem sprzedać je z jak największym zyskiem. Jest to propozycja dla tych, którzy lubią grę w ciemno, zarządzanie ryzykiem i blef. Na Sprzedaż płynnie przeplata licytację otwartą i licytację w ciemno, łącząc sprawdzone rozwiązania z oryginalną mechaniką. Na sprzedaż w naszej promocji na Black Week szybko zniknął z oferty. Kupienie tego zestawu to znakomita szansa, by dostać grę gratis! 

Rodzinka Perspektywicznych Przedsię-biorców: Prêt-à-Porter + GRATIS Na sprzedaż + prezent: 169,95 zł

 • Prêt-à-Porter: gra euro w świecie mody, dobra dla doświadczonych graczy i początkujących miłośników planszówek
 • Gracze zatrudniają pracowników, budują nową infrastrukturę, pozyskują kontrakty i tworzą projekty na światowe wybiegi.
 • Gratis: Na sprzedaż, gra licytacyjna w której kupujecie nieruchomości, by sprzedać je z jak największym zyskiem.
 • + Prezent

Rodzinka Ogarniętych Osadników

Jeśli szczęśliwie obdarowany lubi kombinowanie i optymalizowanie strategii do zwycięstwa, ale nie boi się losowości kart: Rodzinka Ogarniętych Osadników na pewno go ucieszy.

Osadnicy: Narodziny Imperium mają już status gry rozpoznawalnej na całym świecie. Wydana w wielu językach karcianka, pozwala graczom wcielić się w role przywódców czterech wspaniałych cywilizacji. W ciągu 5 rund, gracze będą odkrywać nowe tereny, wznosić budowle, wytwarzać i handlować surowcami, najeżdżać wrogów, a wszystko po to, aby zdobywać punkty zwycięstwa. Rzymianie, Barbarzyńcy, Egipcjanie oraz Japończycy – wszyscy chcą poszerzyć granice swoich imperiów, obejmując w posiadanie nowe terytoria. To must have dla prawdziwych fanów i wszystkich, którzy rozwijają swoją kolekcję.

Bohater do wynajęcia jest to pełna blefu familijna gra karciana w świecie fantasy. Lokalne królestwa od dawna prowadzą niekończące się wojny i wojenki. To trwa zdecydowanie za długo. Jest tylko jeden sposób by zakończyć ten konflikt i osiągnąć ostateczne zwycięstwo: zebrać grupę sześciu najodważniejszych bohaterów. I to właśnie będzie wasze zadanie. Bohaterowie mogą na pierwszy rzut oka nie wyglądać na poważnych zawodników, ale zapewniamy – w kupie są niepokonani! W różnorodności tkwi ich siła. Wykorzystajcie wasz spryt i otrzymane wskazówki by zgromadzić pełen skład, zanim zrobią to inni gracze.

Rodzinka Ogarniętych Osadników: Osad-nicy Narodziny Imperium + GRATIS Bohater do wynajęcia + prezent:  129,95 zł

 • Osadnicy: Narodziny Imperium, czyli znana na całym świecie gra karciana o budowaniu własnego mocarstwa.
 • Gracze zagrywają karty, stawiają budowle, wykonują akcje, zbierają surowce i dysponują robotników.
 • Gratis: Bohater do wynajęcia, szybka gra karciana, w której musisz na swojej ręce zebrać walecznych bohaterów!
 • + Prezent

Rodzinka Mistrzowskich Malarzy

Wspaniały prezent dla lubiących nie tylko grać w gry, ale i na nie patrzeć. Jeśli osoba, której chcesz sprawić prezent, je gry oczami, musi poznać te tytuły. Ale nie wydalibyśmy ich tylko dlatego, że są śliczne. O obu nieco łatwiej mówić, jeśli odniesiemy się do Dixita: są trochę jak Dixit, z którego wyciągnięto dużo więcej, dodając wspaniałe mechaniki i nie ujmując pięknu zawartych w nich kart.

Tajemnicze Domostwo zachwyci lubiących klimaty grozy i kryminałów. To kooperacyjna gra skojarzeń dla 2-7 graczy, w której jeden z graczy wciela się w ducha i stara się za pomocą kart naprowadzić śledczych na właściwy trop. Tajemnicze domostwo budzi grozę. W powietrzu unosi się coś niepokojącego… Te mury kryją zagadkę nierozwikłanej zbrodni, a duch nieszczęśnika nadal nawiedza korytarze i pokoje. Tym potępionym jest niesłusznie skazany na śmierć mieszkaniec domostwa. Odpowiedział za czyjś straszliwy mord, ale to nie on zabił! Teraz błąka się po starych murach nie mogąc zaznać spokoju. Opuści domostwo tylko wtedy, gdy prawdziwy sprawca zbrodni zostanie schwytany i postawiony przed wymiarem sprawiedliwości… 

Muza jest kolejną grą w naszej kolekcji, która opowiada historię, a więc wymyka się definicji klasycznych gier planszowych. To piękna gra karciana, która może być rozgrywana w trybie kooperacyjnym lub drużynowym. Rozwiązujecie w niej tajemnicze zagadki i interpretujecie surrealistyczne obrazy, by dociec rozwiązania. Przy okazji możecie podziwiać prawdziwe małe arcydzieła, czyli kunsztownie ilustrowane karty.

Rodzinka Mistrzowskich Malarzy: Tajemnicze Domostwo + GRATIS Muza + prezent od Portal Games  (Detektyw sprawa 6, Przedmieścia) 129,95 zł

 • Tajemnicze domostwo: abstrakcyjna gra dedukcyjna, w której jeden z graczy jako duch zsyła na pozostałych wizje 
 • Kto zabił, czym i w jakim miejscu? Odpowiedź na te pytania pozwoli rozwiązać zagadkę sprzed lat.
 • Gratis: Muza, gra imprezowa, w której interpretujecie surrealistyczne obrazy starając się rozwiązać zagadkę.
 • + Prezent

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

  Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

  Twoje imię (wymagane)

  Twój adres e-mail (wymagane)  Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.