Naszym nakładem ukaże się Tawantinsuyu! Ogłaszamy kolejną grę na 2 dni przed PortalConem

Już tylko 2 dni do PortalConu! Już w tę sobotę, 23 stycznia, ujawniamy nasze plany wydawnicze. Jeszcze przed konwentem uchylamy wam rąbka tajemnicy i zdradzamy część nadchodzących tytułów. Miło nam ogłosić, że naszym nakładem ukaże się gra Tawantinsuyu: Imperium Inków. Wcześniej ogłosiliśmy także wydanie Cthulhu: Death May Die  – Kampania 2Escape Tales 3: Dzieci Żmijowego Lasudodatków do gry Root, dodatku Teotihuacan: Okres Ekspansji oraz gier Najeźdźcy ze ScytiiMur Hadriana oraz Tekhenu: Obelisk Słońca.

Tawantinsuyu: Imperium Inków, to gra strategiczna z mechaniką rondla akcji, zarządzaniem ruchem pionków i zagrywaniem kart, która w 2021 roku wzbogaci kolekcję Portal Games. Jest to tytuł autorstwa cenionego projektanta Dávida Turcziego (Anachrony, Kitchen Rush, Dice Settlers), przeznaczona jest dla 1-4 graczy.

Wielki Sapa Inca Pachacuti zwrócił się do swojego potomstwa i nakazał im oddawać cześć Inti, Bogu Słońca, i rozszerzyć Imperium Inków tak daleko, jak wędrują lamy. Chinchaysuyu, Antisuyu, Qullasuyu i Kuntisuyu – cztery regiony nowego imperium – teraz dojrzałe do podboju, czekają na pojawienie się prawdziwego następcy Pachacutiego.

Zbierz swoich ludzi z wiosek i wykorzystaj ich wyjątkowe zdolności, a następnie odpowiednio rozmieść tam, gdzie przydadzą ci się najbardziej. Wspinaj się po stopniach Świątyni Słońca jako pobożny śmiertelnik. Stawiaj budowle, które dadzą ci dodatkowe korzyści. Zbierz armię i podbijaj wioski w czterech królestwach Tawantinsuyu. Udowodnij, że jesteś godnym następcą Pachacutiego i poprowadź Inków do chwały!

Podczas gry w Tawantinsuyu: Imperium Inków, będziesz umieszczać pracowników w różnych miejscach na planszy, wykonując akcje, zbierając surowce (ziemniaki, kukurydzę, kamień i złoto), konstruując budynki i schody, rzeźbiąc posągi, zwiększając siłę militarną swoich poddanych i zbierając tkaniny. 

Plansza do gry, przedstawia wzgórze położone w starej stolicy Inków, Cusco, które jest rondlem akcji w grze. Boki wzgórza są podzielone na pięć części, a na jego szczycie znajduje się Coricancha, Złota Świątynia, najważniejsza świątynia Imperium Inków. W Coricancha każdy gracz ma swojego Wysokiego Kapłana. 

W swojej turze musisz umieścić robotnika na obszarze wzgórza albo wykonać jedną z akcji taką jak zwerbowanie pracownika, dobranie kart boga, kart armii lub też przesunięcie swojego kapłana. Gra kończy się, gdy pula pracowników zostanie wyczerpana. Punkty zdobywasz między innymi za dotarcie na szczyt świątyni, utkane gobeliny, posiadane budynki i zgromadzone zasoby. 

Tawantinsuyu. Fot. Wouter Debisschop, BGG

Już w sobotę, 23 stycznia o 10:00 rano zapowiemy 12 nowych gier! Już dziś możesz ustawić przypomnienie na YouTube.

Dodatkowo, jeśli kupisz bilet w cenie 10 zł, otrzymasz dostęp do ponad 20 godzin dodatkowych materiałów wideo, zarówno w sobotę jak i niedzielę. 

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.