Monolith Arena – Jestem Groot! – Ignacy Trzewiczek

Istnieje pewna niepisana zasada — jeżeli gramy w jakąś grę fantasy, ja gram Krasnoludami. Nie ważne czy to Dungeons and Dragons, Warhammer, Descent, czy też Władca Pierścieni Gra Karciana. Ja gram Krasnoludami — koniec kropka.

Nic więc dziwnego, że były moim pierwszym wyborem, gdy grałem w Monolith Arenę po raz pierwszy. I od samego początku czułem się jak w domu. Od razu się uśmiechnąłem, gdy tylko dostrzegłem ikonę tarczy na moim sztandarze oraz na połowie moich jednostek. Mimo że nie wiedziałem jeszcze, jak działają, to natychmiast się w nich zakochałem. Jestem krasnoludem i jak każdy krasnolud uwielbiam tarcze!

Obrona
Każdy krasnoludzki wojownik posiada dodatkowy punkt życia, gdy stoi obok własnego sztandaru. To przecież oczywiste! Będą bronić swojego sztandaru za wszelką cenę! Co więcej — Armia Krasnoludów posiada jednostki, które nie posiadają żadnego ataku, za to posiadają ogromną ilość symboli tarczy. Jednostki w stylu — to ja stanę tu i nikt tędy nie przejdzie. Takie smaczki sprawiają, że moja krasnoludzka dusza śpiewa. Jestem szczęśliwym krasnoludem.

Atak
Jak odkryłem chwilę później, moja drużyna Krasnoludów posiada również dość zróżnicowane jednostki atakujące, znajduje się tutaj kilka świetnych jednostek strzelających i dwie moje ulubione jednostki – Wywerna, która posiada atak wręcz w każdym możliwym kierunku, gryzie i wije się po całej planszy, oraz Platforma Bojowa, dziwna krasnoludzka machina bojowa, która wygląda jak kusze zamontowane na grzbiecie pająka. My Krasnoludy, uwielbiamy takie nowinki techniczne!

A tak poważniej to Krasnoludy są dobrze zbalansowana frakcja, posiadają siedem jednostek walczących wręcz oraz cztery strzelające z dystansu.

Niespodzianki
Posiadają granaty. Oczywiście, że posiadają granaty. Jeżeli macie z tym problem to dajcie znać, podrzucę wam jeden z nich. Wpływają na trzy sąsiadujące pola i wydają świetny odgłos zniszczenia!

Posiadają również Runę Penetracji, która zmienia zwykły atak dystansowy w szalony atak typu — zabij wszystkich na linii strzału. Posiadają Fałszywe Rozkazy, które pozwalają poruszać żetonami głupich przeciwników! Posiadają Odepchnięcie, które pozwala miotać naszych przeciwników na dystans. Posiadają również mnóstwo innych ciekawych żetonów, które dają naszym jednostką ciekawe umiejętności.

Podsumowanie
Armia Krasnoludów w Monolith Arenie to klasyczna mieszanka. Dobre i wytrzymałe jednostki, mnóstwo wzmocnień i kilka ciekawych tematycznych niespodzianek jak granaty i fałszywe rozkazy. I jest jeszcze jeden ostatni element — pijany krasnolud. Nie jest silny. Nie posiada tarczy. Za to jest niesamowicie klimatyczny. Jego również uwielbiam.

Share this

Komentarze są wyłączone.