Dead by Daylight – premiera!

Oparta na bestsellerowej grze komputerowej premierowa planszówka Dead by Daylight stawia drużynę czterech Ocalałych do walki z jednym nadnaturalnym mordercą. W tej emocjonującej grze w kotka i myszkę krew leje się strumieniami, a dla słów “litość” i “miłosierdzie” zatrzaśnięto drzwi. Z hukiem!

Wybierając rolę Ocalałego stajesz do przerażającego wyścigu o życie. Eksploruj rejony poszczególne planszy, blokuj ścieżki paletami, kryj się w szafkach i wyszukuj przedmioty, które mogą uratować ci życie. Morderca czai się za rogiem, ten psychol poluje na każdego z Ocalałych i nie ma miłych zamiarów, dlatego wykorzystuj unikalne zdolności swojego bohatera i nade wszystko, najszybciej jak się da, napraw te cholerne generatory. Zrób to, zanim dopadnie cię ten psychol z metalowym hakiem. Napraw cztery generatory i otwórz wyjścia, aby uciec i wygrać! Czy zdołasz przeżyć ten wyścig?

Wciel się w jednego z 6 dostępnych w grze zabójców. Skorzystaj z unikalnych zdolności, dopadnij Ocalałych jednego po drugim, zmasakruj ich, a następnie nieprzytomnych nabij na hak i odpraw rytuał. 

Ciasna plansza

W każdej kolejce gracze w tajemnicy planują swoje ruchy, a następnie aktywują postacie i ruszają po wybranych ścieżkach. Potem następuje tura Zabójcy – czy zdoła cię dopaść? Czy przewidział twój ruch i ruszył tam gdzie ty? Dead by daylight oferuje klaustrofobicznie ciasną planszę, na której żaden Ocalały nie znajdzie chwili odpoczynku, a każde pomieszczenie jest dosłownie na wyciągnięcie ręki Zabójcy. 

Talia przedmiotów

W każdym z pomieszczeń kryją się szafki, palety, czasem złowrogie haki, a czasem resztki generatorów. Często jednak kryją się tam także skrzynki z ekwipunkiem – apteczki, broń, wszystko, co może się przydać w walce z opętanym psycholem, który czai się w ciemności. Dopadnij do nowego pomieszczenia, dobierz jedną z kart z tali Przedmiotów i módl się, by była to dwururka wraz z całym plecakiem amunicji.

Psychopaci

W grze znajduje się 6 różnych Zabójców. Każdy z nich ma inną moc specjalną. Każda całkowicie zmienia rozgrywkę; Traper rozrzuca po planszy Pułapki na niedżwiedzie, Pielęgniarka zna na wylot zakład i porusza się nawet wbrew połączeniom pól, Widmo teleportuje się pomiędzy dowolnymi miejscami planszy, a Hillbilly biega po planszy z piłą łańcuchową.

Tryb dla zaawansowanych

W tym trybie gracze sami budują swoje postacie i dobierają im przed grą zdolności spośród całej talii kart mocy – ustal z kumplami najlepszą strategię, wybierzcie odpowiadające wam karty i rzućcie wyzwanie Zabójcy. On też wybierze swoje moce. Czujecie to? Ciśnienie skoczyło jeszcze wyżej. Rozpoczyna się wyścig. Hak powoli kołysze się pod sufitem, czekając na pierwszego ocalałego…

Jeszcze więcej o Dead by Daylight znajdziecie w prezentacji video Marka:

A już dziś na Youtube specjalny mini-konwent! Wpadnij punktualnie o 16.00 poświętować z nami premierę gry. Będą niespodzianki, a z rzeczy spodziewanych m.in.: nauka zasad, prezentacje, unboxing, wywiad z autorem gry i rozgrywka live.

Recenzenci o Dead by Daylight:

“Klimat i gameplay został genialnie przełożony na planszę, rozgrywka jest satysfakcjonująca, a najlepsze uczucie, to kiedy wyrzucicie wielki sukces przy jednej kostce, kiedy niesie was zabójca.” – Ostatnia Tawerna

“Zaskoczeniem było dla mnie to, że reguły są bardzo proste do przyswojenia i z łatwością można wciągnąć do gry osoby, które nie są obyte z zaawansowanymi grami planszowymi.” – Angry Board Gamer

https://angryboardgamer.pl/dead-by-daylight/

“Polecamy Wam grę Dead by Daylight, gdyż jest to dobra gra z prostymi zasadami, bardzo dobrze odzwierciedlająca komputerową wersję na której jest wzorowana. Powinna się ona spodobać zarówno tym, którzy samego DbD nie znają jak i dla fanów serii.” – Sterta Gier

http://www.stertagier.pl/2023/03/smierc-nie-jest-ucieczka-recenzja-gry.html

Recenzje video:

A gdyby materiałów do poczytania było Wam mało, to odsyłamy do naszego FELIETONU oraz DZIENNIKA PROJEKTANTA Dead by Daylight.

Premierowa gra czeka również w sklepie Portal Games: https://sklep.portalgames.pl/dead-by-daylight

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.