Dead by Daylight – jak w to grać?

Wciel się w jednego z czterech Ocalałych i stań do walki z jednym, nadnaturalnym mordercą, który ma jeden cel… i wiele haków, którymi go zrealizuje. Dead by Daylight to mordercza gra w kotka i myszkę, którą tylko jedna strona zakończy zwycięsko.

Czy będziecie grać po stronie Ocalałych, czy po stronie Zabójcy, będziecie mieli inne cele do zrealizowania. Ocalali muszą naprawić Generatory, a następnie otworzyć Bramę Wyjściową, zanim Zabójca zdobędzie 8 znaczników Poświęcenia, co da mu zwycięstwo. Każda runda z grze składa się z 4 faz:

Faza planowania, czyli moment wyboru i zagrania jednej karty ruchu przez Ocalałych. W tym samym momencie Zabójca zagrywa dwie karty Ruchu. Uwaga: Ocalali mogą wspólnie planować działania, ale tajna komunikacja jest niedozwolona! Wszystko musi słyszeć Zabójca.

Akcja Ocalałych, czyli odkrycie wyłożonej karty Ruchu i przesunięcie się odpowiednią ścieżką do połączonego pomieszczenia oraz odkrycie znajdującego się w nim elementu. Pamiętajcie, że będąc w danym pomieszczeniu, możecie wejść w interakcję z jednym z dostępnych tam elementów. Krycie się w szafkach, blokowanie ścieżek paletami, dobieranie przedmiotów… To jest też dobry moment, żeby zacząć naprawiać odkryty wcześniej żółty żeton Generatora…

Akcja Zabójcy, czyli rozegranie dwóch tur (ruchu i interakcji). Co gorsza, Zabójca posiada kartę, której nie mają w swojej talii Ocalali – “Czekaj”. Inni biegają po planszy jak szaleni, on może się przyczaić. Będzie polował, zadawał rany, odkrywał Haki i wieszał na nich bezbronnych Ocalałych.

Porządkowanie, czyli po prostu przygotowanie się do kolejnej rundy, w tym punktowanie za każdego zawieszonego na Haku Ocalałego, usunięcie żetonów Bytu, zebranie zagranych Kart i przekazanie dalej znacznika pierwszego gracza.
Nikt nie mówił, że ten morderczy wyścig będzie łatwy…

PRZEDSPRZEDAŻ trwa: https://sklep.portalgames.pl/dead-by-daylight

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.