Czy będzie dodatek do… ?

Jedno z najczęściej zadawanych przez graczy pytań dotyczy rozszerzeń. Będą? Kiedy będą? Doczekają się polonizacji? W Portalu od lat kierujemy się prostą zasadą: chcemy wydać wszystko! Chcemy, by każdy gracz, który rozpocznie przygodę z nowym tytułem, otrzymał każde możliwe rozszerzenie, które tylko powstało i które wzbogaca jego doświadczenie z grą.

Udaje nam się to realizować, gdy tylko spinają się dwa warunki: 
1. Gra dobrze przyjmie się na polskim rynku, czyli zgromadzi duże, aktywne grono fanów, dzięki czemu wydanie dodatku staje się wykonalne z biznesowego punktu widzenia. 


2. Do tego musimy mieć zielone światło na druk od oryginalnego wydawcy (co przy różnym statusie dodatkowej zawartości z kampanii crowdfundingowych, zmiennych mocach przerobowych fabryk i rozmaitych planach wydawniczych wydawnictw, nie zawsze jest oczywiste). 

Gdy te dwa czynniki się spinają – idziemy w pełne wsparcie dla tytułu!
Dlatego tak właśnie wyglądają nasze linie wydawnicze: 


Aeon’s End? Wydaliśmy 4 gry podstawowe (w tym roku – Nowy Początek) i 8 dodatków (w tym miesiącu: Strzaskane Marzenia). 


Root z podstawką, trzema dużymi i dwoma małymi dodatkami, matami, gadżetami, i produkującą się właśnie nową partią dodatków na czele z Maruderami, która pojawi się jeszcze w tym roku.

Planszowy Bloodborne, do którego wydaliśmy w tym roku 4 dodatki: Zapomniany Zamek Cainhurst, Lochy Kielicha, Sen Tropiciela i Zakazany Las.

Rozbudowane linie obu naszych karcianek z uniwersum “Osadników”: Narodziny Imperium i Królestwa Północy.

Massive Darkness 2, które debiutowało od razu z dodatkiem Heavenfall. Kolejne dwa rozszerzenia zmierzają już do naszych magazynów.

Zombicide, nasza najbardziej rozbudowana linia, jeśli połączyć wszystkie podstawki i dodatki. Średniowieczna Czarna Plaga i Zielona Horda, współczesna 2. edycja i westernowi Żywi lub Nieumarli. Próbujemy dostarczyć wszystko to, na co tylko mamy zielone światło od CMON – i tylko w ostatnich tygodniach dostarczyliśmy Jeźdźców Znikąd, Fort Hendrix i, uwaga: dodatek do dodatku, czyli Zombie Soldiers.

Death May Die. Terrors of London. Trylogia Zachodniego Królestwa. Barrage. Teotihuacan. Ankh. Rising Sun… Moglibyśmy tak wymieniać długo!

Jeśli kupujesz grę z Portalu, możesz być pewien/pewna: ta gra dostanie całe wsparcie, jakie tylko będzie możliwe. 


Ale jest tu mały haczyk. Wspomnieliśmy o tym, że gra musi się dobrze przyjąć w Polsce, no nie? To ten moment, gdy musimy poprosić o pomoc Ciebie – fana tej czy innej gry. Jeśli Ci się ona podoba, jeśli wyglądasz już za dodatkiem – poczuj się jej ambasadorem i pomóż jej. Jedna rzecz to słynne “głosowanie portfelem”, ale przecież to nie wszystko.

Szepnij o grze swoim znajomym. Wyciągnij ją na stół z nowymi graczami. Zagraj w nią na konwencie. Polub materiał o niej w sieci, wpisz komentarz, wrzuć fotę gry na swoje sociale, swoją wirtualną obecnością pokaż algorytmom serwisów społecznościowych, że ten tytuł jest hot. 

Słowo gracza znaczy o wiele więcej niż kampanie promocyjne wydawców. To ono przekłada się na popularność i żywotność gry. Bez niego – z dodatków nici. 

Czy będą nowe dodatki do Roota, Aeon’s End, Zombicide albo Bloodborne’a? Jasne! Jeśli razem damy tym tytułom tyle fanowskiej miłości, na ile zasługują.

Autor: Rafał Szyma

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.