Brian Boru – nowy felieton!

Czy te kropy z miejscem na znacznik na mapie Brian Boru coś oznaczają, czy to tylko abstrakcyjne pola potrzebne do tego, by zgadzała się matematyka w mechanice kontroli nad terytorium?

Ted Flaherty (ted11), użytkownik serwisu BardGameGeek, wykonał świetną pracę: przypasował do każdego miasta na mapie Brian Boru odpowiadającą mu współczesną nazwę. I niczym magiczną różdżką zmienił lokacje z gry w w konkretne, wyszukiwalne miejsce.

Wiedzieliście, że żółta kropka, miasteczko Birr (5741 mieszkańców) ma XIX-wieczny wielki teleskop, największy historyczny instrument naukowy działający do dziś?

A jedna z czerwonych kropek to miasto Caherseveen (8802 mieszkańców) z neogotyckim kościołem pamięci Daniela O’Connella, czyli jednym z niewielu na świecie kościołów katolickich poświęconych osobie świeckiej.

Albo miasto Sligo z 17568 mieszkańcami i świetną nazwą oznaczającą po irlandzku “muszlowe miejsce”.

Czy przyda mi się to do wygranej w Brian Boru? Niekoniecznie. Czy jest mi to potrzebne w życiu? Z pewnością nie. Czy kolejny raz dzięki grze planszowej dowiedziałem się masy niepotrzebnych, ale szalenie satysfakcjonujących rzeczy? Jasne!

Papcio Chmiel byłby zadowolony: Brian Boru bawiąc-uczy, ucząc-bawi.

Felieton Rafała Szymy

Więcej o grze Brian Boru: https://sklep.portalgames.pl/brian-boru

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.