Bot Factory – felieton

Ta gra ma wszystko to, co lubię! W Bot Factory trzeba pomyśleć do przodu, można się trochę potarmościć ze współgraczami, reguły są klarowne, a powiązania między działaniami – do złapania w pierwszej partii. Coś jednak – we mnie, nie w grze – nie działa.


Jestem taki kiepski w “Bot Factory”, że aż wstyd. Po każdym ruchu widzę, jak bardzo nie spinają mi się akcje i zasoby, jak też dałoby się lepiej zagrać i – co boli najbardziej – o ile lepiej radzą sobie inni gracze.


Tak samo mam z “Cytadelą”. Gra niby zupełnie inna, a tak samo rozkłada mnie na łopatki. Przecież to oczywiste, na co zwracać uwagę, jakie pola manewru i blefu mają przeciwnicy, kto w jakie karty idzie – więc czemu przegrywam tak straszliwie każdą jedną partię?!


Albo “Fasolki”. Albo “Smallworld”…


Czy to jest tak, że mechanika gry bywa niekompatybilna z mózgiem gracza? Jego sposobem myślenia, stylem gry, procesami analitycznymi i/lub osobowością? Że gdzieś tam jest jakiś bug (Mindbug – ba-dum-tss!), który wykrzacza wszelkie próby oswojenia się z jej mechaniką?


Też macie gry, z którymi jesteście po prostu niekompatybilni?Niekompatybilni? – felieton Rafała Szymy

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.