Artykuł – Nowe Zabawki

Chłopcy Idą na Wojnę to kolejny dodatek z serii Pakietów Imperialnych do Osadników Narodziny Imperium. Możecie sobie pomyśleć, że to po prostu kolejny dodatek zawierający 50 kart, które należy wtasować z nadzieją na zwiększenie regrywalności. Jednak te 50 kart, całkowicie zmienią waszą rozgrywkę.

Jak to możliwe?

Wszystko dzięki nowej mechanice Podboju przedstawionej w tym pakiecie. Od teraz, zamiast wydawać dwa żetony plądrowania, żeby splądrować Lokację, możecie wydać te dwa żetony, aby przejąć najbardziej wysuniętą na lewo Lokację Frakcyjną z dowolnie wybranego rzędu w Imperium przeciwnika (tak więc sami wybieramy czy jest to Lokacja Produkcyjna; z Cechą, czy z Akcją) i dodać ją do swojego Imperium. W taki sposób przesuwamy granice, włączając wybraną kartę do własnej strefy. Granice zostały zatarte.

Jedna mała zasada, a cała rozgrywka zmienia się diametralnie, uwierzcie mi.

Liczba nowych możliwych zależności i synergii jest nieskończenie wielka. Rzymianie posiadający Piramidy. Barbarzyńcy operujący Administracją. Japończycy aktywujący Mroczną Kaplicę. Cała masa pokręconych, nowych możliwości, które doprowadzą niektórych graczy do szału, a innych po prostu zachwycą.

Jasne, nie jest to dodatek przeznaczony dla każdego fana Osadników. Ponieważ podnosi on poziom interakcji między graczami do bardzo wysokiego poziomu. Zamienia on świetną i przyjemną grę familijną w brutalną walkę o budynki. Zaczyna się myślenie typu “Ciekawe co mi tym razem zabierzesz” oraz “O jak miło, właśnie tego brakowało w moim Imperium”. Każdy myśli o sobie i obserwuje nowe łakome kąski na polu gry.

Dodatkowo, żebyście mogli lepiej cieszyć się nową mechaniką, dodaliśmy więcej Umów posiadających Żetony Plądrowania. Tak więc macie większą szansę, że otrzymacie te upragnione 2-3 Żetony już podczas pierwszej lub drugiej rundy i będziecie mogli wcześniej zacząć Podbijać Lokacje innych graczy. Dzięki temu Umowy stały się trochę bardziej znaczące. A jakby tego było mało, to teraz wszystkie karty z podstawy oraz innych dodatków, które pozwalają kraść Umowy przeciwników, mają również większą wartość.

Poza masą nowych kart i umiejętności dla każdej frakcji, o których napiszę więcej w następny tygodniu, stworzyliśmy nowy typ budynku o nazwie — Forteca. Posiada ona niewrażliwość na wszystkie efekty gry, poza nową specjalną akcją Oblężenia. W momencie umieszczenia Fortecy w rozgrywce jest ona dość słaba, ale podczas każdej rundy, możecie aktywować jej akcje, zwiększając jej umocnienia. Pod koniec rundy, właściciel danej Fortecy otrzymuje Punkty Zwycięstwa, w ilości równej jej poziomowi Umocnień. Jest to ciekawy proces, który może się zakończyć dodatkowymi 8, a nawet 10 punktami zdobytymi z samej Fortecy w ostatniej rundzie – co daje graczowi ogromną satysfakcję.

Jest to wyjątkowy dodatek, który bardzo mocno zmienia rozgrywkę i mam nadzieję, że wam się spodoba. Jednak zanim po niego sięgniecie, odpowiedzcie sobie na pytanie: czy takie zmiany wpasowują się w wasz styl gry?


– Ignacy Trzewiczek

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.