8 dni do PortalConu, a my ogłaszamy kolejny tytuł na ten rok. To rozszerzenie do Teotihuacan!

Już tylko 8 dni do PortalConu, na którym ogłosimy nasze największe hity! Już teraz ujawniamy powoli nasze plany wydawnicze, żeby podgrzewać atmosferę i nie kazać wam czekać! Kolejnym ogłoszonym przez nas tytułem jest Teotihuacan: Okres Ekspansji. Wcześniej ogłosiliśmy także wydanie Cthulhu: Death May Die  – KampaniaEscape Tales 3: Dzieci Żmijowego Lasu oraz dodatków do gry Root.

Teotihuacan, wymagająca gra euro o budowaniu Piramidy Słońca w środkowoamerykańskim antycznym mieście, doczekała się nowego dodatku, a Portal Games wyda go już w tym roku. Teotihuacan: Okres Ekspansji zawiera szereg nowych modułów, które nie tylko wzbogacają rozgrywkę o więcej znanych elementów, ale także wprowadzają zipełnie nowe mechaniki.

Występuje tu zupełnie nowy zasób: obsydian, pełniący między innymi rolę uniwersalnego surowca w grze. Są także nowe płytki i plansze Akcji, gdyż nektóre moduły wymagają użycia obsydianu. Moduł Ołtarze i Szamani zapełnia poprzednio puste pola między Planszami Akcji. Stanowią one teraz zestaw zupełnie innych potężnych akcji. Ruch Szamana to trzeci rodzaj akcji do wykonania, powiększający nasze możliwości w każdej turze, a sama obecność Szamana wzmacnia akcje wykonywane na sąsiednich Planszach Akcji.

Ekspansja Imperium to moduł z nową planszą Podboju, która pozwala graczom wykorzystywać Wojowników do podbijania nowych krain, a następnie zamieniać ich w osadników i tym samym awansować na torze Alei Umarłych. Ponadto w grze występują nowe płytki Wielkich Odkryć, a także nowe Maski, które pozwolą powiększyć zebrane kolekcje Do gry dodana została także nowa Plansza Akcji zastępująca Planszę Pałacu, dająca nowe opcje awansu w Świątyniach i pomagająca robotnikom zdobywać doświadczenie. 

 

Teotihuacan: Okres Ekspansji to rozszerzenie do gry Teotihuacan: Miasto Bogów i do rozgrywki wymaga podstawowej wersji gry. Zawartość jest kompatybilna zarówno z grą podstawową, jak i dwoma pierwszymi rozszerzeniami, Teotihuacan: Późny Okres Preklasyczny i Teotihuacan: w Cieniu Xitle, a także zawiera dodatkowe elementy do nich.

Teotihuacan Okres Ekspansji . Fot. Pierre, BGG

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.