Żelazny zestaw gracza solo

W planszówki solo gram chyba nawet częściej niż ze współgraczami. Granie solo traktuję na równi z graniem multiplayer – sprawia mi tyle samo przyjemności. Oto co bym poleciła ze stajni Portal Games do rozgrywek solo: w co sama dużo, bardzo dużo grałam.

 

Podwodne Miasta (także z dodatkiem Nowe Odkrycia). Tryb solo z instrukcji to wygrana typu Beat Your Own Score (pobij swój własny rekord), czyli nie mamy tu symulowania drugiego gracza. Za to automą kierują banalnie proste zasady, a my mamy pełną koncentrację na własnej strategii. Celem jest zbudowanie 7 miast i osiągnięcie pewnego pułapu punktów. Bardzo trudno to osiągnąć, ale zawsze przyjemnie jest spróbować. Rozgrywka w moim przypadku to bite 2h. Bardzo satysfakcjonująca rozgrywka solo.

Link: https://sklep.portalgames.pl/podwodne-miasta

Bonfire. Tryb solo z instrukcji oparty na talii kart. Bardzo łatwo nauczyć się tego trybu i go prowadzić, więc możemy się skupić na własnej strategii. Rywalizujemy z automą na punkty. Zajmuje mi, jeśli dobrze pamiętam, coż z 1-2h. Bardzo satysfakcjonująca rozgrywka solo.

Link: https://sklep.portalgames.pl/bonfire

Fantastyczne Fabryki. Tryb solo z instrukcji oparty jest na rzutach kostkami. Bardzo łatwy w implementacji. Rywalizujemy z automą na punkty, przed nami różne poziomy trudności. Rozgrywka na 30 minut z silnym efektem “jeszcze jednej partii”.

Link: https://sklep.portalgames.pl/fantastyczne-fabryki

Ark Nova. Tryb solo z instrukcji jest krótki – na 30 minut, to jest zarazem fajne (bo się nie ciągnie) i niefajne (bo trudno rozkręcić sobie silnik), ale i tak daje satysfakcję i poczucie, że się grało w Ark Nova z silnym efektem “jeszcze jednej partii”. Widziałam gdzieś na FB poradę, aby zastosować domowe zasady, wydłużając ten tryb o 3 tury (z oryginalnych 27) poprzez dodanie 2 dodatkowych kosteczek odliczających tury trybu solo. W internecie można też znaleźć tryb solo ARNO oparty na kartach (można je wydrukować, albo znaleźć wersję online i wtedy nawet bez kart się obędzie). Jego minusem jest większe zaangażowanie w prowadzenie automy oraz dużo dłuższa rozgrywka (ok 2h).

Link: https://sklep.portalgames.pl/ark-nova

Woodcraft. Tryb solo z instrukcji oparty na talii kart. Bardzo prosty w prowadzeniu, ale i tak rywalizujemy na punkty z automą. Jakieś 45 minut bardzo satysfakcjonującej rozgrywki. Po wielu rozgrywkach solo i multiplayer doszłam do wniosku, że Woodcraft jest nawet lepszy solo.

Link: https://sklep.portalgames.pl/woodcraft

Wędrowcy znad Południowego Tygrysu. Tryb solo z instrukcji oparty na talii kart. Dość prosty w prowadzeniu, rywalizujemy na punkty z automą. Kilka różnych AI (cisnących w różne strategie). Moja gra roku 2023, niezliczone partie solo. Rozgrywka na 2 h. Fenomenalne!

Link: https://sklep.portalgames.pl/wedrowcy-znad-poludniowego-tygrysu

Circadians: Nowy Świt. Tryb solo z instrukcji oparty na talii kart. Dość prosty w prowadzeniu, rywalizujemy na punkty z automą. Kilka różnych AI (o zmiennym poziomie trudności). Rozgrywka na 2 h. Bardzo satysfakcjonujące.

Link: https://sklep.portalgames.pl/circadians-nowy-swit

To czego na mojej liście nie ma, to skomplikowane tryby solo, bo takie omijam szerokim łukiem. Nie bawię się też w gry typowo kooperacyjne rozgrywane solo. Wolę zwykłe euro.

Tekst: Joanna Wareluk

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.