Zbliża się PortalCon, a my już ogłaszamy plany wydawnicze. W tym roku zagracie w dodatek do Cthulhu: Death May Die!

To już 12 dni do PortalConu! Od dziś będziemy ogłaszać gry i dodatki, które wydamy w 2021 roku. Na pierwszy ogień idzie prawdziwy hit! Mamy przyjemność ogłosić, że wydamy rozszerzenie do dungeon crawlera Cthulhu: Death May Die!

Świat już nie jest taki sam: czają się na nim potwory, o których zwykli śmiertelnicy nie mają pojęcia. Za odkrycie tego, Badacze zapłacili wysoką cenę. Już raz śmierć udało im się zabić. Teraz wiedzą, że jedynie rozjuszyli Przedwiecznych, którzy od tysięcy lat włądają światami. Z mrocznych czeluści portali do innych wymiarów, kultyści przywołują nowe bestie. Nadchodzi czas jeszcze większego mroku, a 10 nowych Badaczy musi się zmierzyć z horrorem, który nie śnił im się w najgorszych koszmarach. Nie są na niego gotowi…

Cthulhu: Death May Die od Roberta Daviau i Erica M. Langa z miejsca stało się hitem. Pięknie i solidnie wydany, napakowany komponentami dungeon crawler osadzony w mitologii H. P. Lovecrafta, powraca z nowymi wyzwaniami. 

Kampania 2, to rozszerzenie które urozmaica grę podstawową Cthulhu: Death May Die. 6 zupełnie nowych scenariuszy umożliwia rozgrywkę w aż 12 wariantach, w połączeniu z przedwiecznymi z gry podstawowej (a także można je łączyć z Przedwiecznymi z dodatków: Czarna Koza z Lasu i Yog-Sothoth). Wprowadza też do gry nowe zasady i elementy, w tym zestaw dodatkowych kafelków do tworzenia planszy. Wymagająca kampania stawia przeciwko graczom mnóstwo przerażających potworów we wszystkich kształtach i rozmiarach, takich jak Tcho-Tcho, Bokrugi, Yuggi i Ogary z Tindalos!

Scenariusze 2. Kampanii przeprowadzą ich śladami pokrętnych wyobrażeń Lovecrafta o Ameryce, od Chicago po Hollywood, gdzie kultyści przygotowali jeszcze bardziej perfidne plany i starają się odprawić swoje rytuały. 

Dla fanów Cthulhu Death May Die, Kampania 2 jest rozszerzeniem dodającym kolejnych godzin wymagającej rozgrywki, z jeszcze mroczniejszymi i przesiąkniętymi klimatem scenariuszami. Nie zawodzi przy tym różnorodność wyzwań: każde z zadań, jakie stoi przed Badaczami, wymaga dobrania innej strategii. 

Fot. Andreas, BGG

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.