Wyniki 13. nagród Golden Geek za 2018 rok!

To już oficjalne! Detektyw jest grą poczwórnie nominowaną do nagród Golden Geek za 2018 rok!

Dziękujemy bardzo za wszystkie głosy! To dzięki wam Detektyw został nominowany w aż 4 kategoriach nagród Golden Geek – Najlepsza Gra Planszowa, Najlepsza Gra Kooperacyjna (runner up, wraz z Kronikami Zbrodni), Najlepsza Gra Tematyczna oraz Najbardziej Innowacyjna Gra!

Ale to nie wszystko, czym chcemy się pochwalić.


Root zgarnia najwięcej nagród, w tym najważniejszą!

Portal Games jest dumne, że w swoim katalogu posiada Root, asymetryczną grę strategiczną o wojnie w Leśnogrodzie. Root zdominował tegoroczne nagrody Golden Geek, zgarniając najwyższe wyróżnienie w aż czterech kategoriach!

Root wygrał nagrodę Golden Geek za Najlepszą Grę Planszową 2018 roku, wygrał także w kategoriach na Najlepsze Artworki i Prezentację Gry, Najbardziej Innowacyjną Grę, a także na Najbardziej Klimatyczną Grę! To także runner up w kategorii Najlepszej Gry Strategicznej!


Plemiona Rzeczne to runner up Najlepszego Rozszerzenia!

Root: Plemiona Rzeczne, rozszerzenie do Root, to dodatek nominowany do kategorii Najlepsze Rozszerzenie. Użytkownicy BGG uznali je za jedno z najlepszych rozszerzeń 2018 roku, dzięki czemu Plemiona Rzeczne to runner up (znalazły się na podium) w tej kategorii, tuż za Terraforming Mars: Prelude i zwycięzcą – Scythe: The Rise of Fenris.

Premiera polskiej edycji Root wraz z rozszerzeniem Plemiona Rzeczne już niedługo, w II kwartale 2019 roku!


Architekci Zachodniego Królestwa to runner up Najlepszej Gry Planszowej!

Na podium, tuż za zwycięzcą Root i Brass: Birmingham, znaleźli się Architekci Zachodniego Królestwa, gra, którą Portal Games ma przyjemność wydawać w tym roku. Premiera Architektów planowana jest na II połowę 2019 roku.


Decrypto to runner up Najlepszej Gry Imprezowej!

Decrypto zostało pokonane w swojej kategorii tylko przez The Mind. Gra imprezowa wydana przez Portal w 2018 roku, w ramach linii wydawniczej 2Pionki zajęła drugie miejsce w kategorii Najlepszej Gry Imprezowej 2018 roku!


Teotihuacan: Miasto Bogów to runner up Najlepszej Gry Strategicznej!

Portal Games miało przyjemność wydać polską edycję Teotihuacan na początku 2019 roku. Miasto Bogów zajęło miejsce na podium w kategorii Najlepszej Gry Strategicznej, tuż za Root oraz zwycięzcą, Brass: Birmingham.


Rising Sun to runner up Najbardziej Klimatycznej Gry!

Polską edycją Rising Sun możemy cieszyć się dzięki Portal Games już od niemal roku, a tymczasem w plebiscycie Golden Geek gra zajęła pozycję runner up w kategorii na Najbardziej Klimatyczną Grę 2018 roku. Prześcignął ją tylko Root.


Dziękujemy bardzo za wszystkie oddane głosy! Gratulujemy wszystkim nominowanym i zwycięzcom!

Pełną listę nagrodzonych możecie znaleźć tutaj: https://boardgamegeek.com/thread/2179643/13th-annual-golden-geek-awards-winners-2018

Share this

Zostaw komentarz