Wszystko o Akcji Dodruk!

W ostatni dzień maja wystartowała specjalna Akcja Dodruk, w której stawką nie jest wydanie dodruku dostępnej niegdyś gry, lecz zupełnie nowy projekt: drugi i trzeci dodatek w linii Shards of Infinity.

Akcja skierowana jest przede wszystkim do fanów Shards of Infinity, którzy chcieliby, aby po grze podstawowej, którą Portal wydał w zestawie z dodatkiem Relikty Przyszłości, na stoły trafiły kolejne rozszerzenia.

Akcja Dodruk obejmuje pudełko w formule “2 w 1”, zawierające dodatki Shadow of Salvation i Into the Horizon. Akcja zakończy się sukcesem, jeśli do 15 lipca zostanie zebranych co najmniej 350 zamówień. W przeciwnym wypadku uczestnicy otrzymają z powrotem wpłacone pieniądze.

O dodatku: Shadow of Salvation

Odłamki przebudziły się, a ich spaczone głosy sączą upiorne szepty w umysły Mistrzów Odłamków, każdym słowem podsycając płomienie wojny. W trzeciej odsłonie wielokrotnie nagradzanej gry deckbuildingowej, gracze mogą wybrać jeden z dwóch trybów rozgrywki. 

Możesz odpalić klasyczne “Shardsy” w trybie gracz kontra gracz i użyć nowych Reliktów i Sprzymierzeńców. Możesz też posłuchać ostrzeżenia podróżującego w czasie Reza i zagrać w kooperacji w nowym trybie kampanii. Zbierz do czterech towarzyszy i ruszaj do walki z serią bossów!

Tryb kooperacji otwiera przed tobą wersety “Księgi Bitwy”, która opowiada rozgałęzioną historię. Jako podróżujący w czasie Rez musisz zdecydować, z którym zagrożeniem zmierzy się twoja drużyna. Każdy wybór ma swoje konsekwencje, podobnie jak sukces lub porażka w walce z rosnącymi zagrożeniami.

O dodatku: Into the Horizon

Zestaw Into the Horizon wprowadza dwa nowe mechanizmy rozgrywki: Destinies (Przeznaczenia) i zły Ingeminex (Evil Igeminex).

Przeznaczenia pozwalają graczom wydać cenne Mistrzostwo, aby zyskać niesamowitą przewagę nad przeciwnikiem. Ingeminex to nowe źródło napięcia, które stara się zaszkodzić wszystkim graczom, ale można je pokonać dzięki użyciu mocy w odpowiedniej chwili.

Ten zestaw dopina historię opowiedzianą w serii Shards of Infinity i otwiera drogę do nieopisanej przyszłości!

fot. Barbara Trela-Szyma

Nie znasz serii Shards of Infinity?

Zaciekawiła cię Akcja Dodruk, ale nie wiesz wiele o grze Shards of Infinity? To rasowy deckbuilder, który w małym pudełku łączy bezprecedensowy poziom strategii i personalizacji talii. Zamiast rywalizować o punkty, gracze muszą przetrwać ataki swoich przeciwników i zredukować do zera ich Punkty Życia, co można zrobić na wiele… Wiele… WIELE! Sposobów.

Rewelacyjna gra. Jedna z moich topowych gier dwuosobowych w ogóle. Rewelacja. – W imię zasad

Dzięki tej grze przekonałyśmy się do deckbuilderów! – Onthebo4rd

Shards of Infinity nie zmieni waszego życia, ale może je ulepszyć. – Angry Boardgamer

Jeśli tylko zbierzemy co najmniej 350 zamówień, przystępujemy do tłumaczenia dodatków, a następnie zlecamy druk tej edycji. Dzięki uczestnictwu w tej akcji, gracze:

 • mają wpływ na rozwój polskiej edycji Shards of Infinity
 • uzupełniają swoją kolekcję
 • nie ponoszą ryzyka! Jeśli dodatek nie ufunduje się do 15 lipca, otrzymają wpłacone pieniądze z powrotem!

Pytania i Odpowiedzi
Dlaczego Portal sam z siebie nie wydrukuje tych dodatków?

Każdego roku wydajemy kilkadziesiąt tytułów, z czego dużą część stanowią dodruki. Przy tak dużym katalogu fizyczną niemożliwością jest wydrukowanie dodatku do każdej wydanej gry. Stawiamy na tytuły najpewniejsze – jako że trafne oszacowanie tytułów i zapotrzebowania to dla nas finansowe być albo nie być. W procesie wyboru publikacji biorą udział przede wszystkim nasi analitycy i partnerzy biznesowi. AKCJA DODRUK to sposób na systemowe włączenie w niego najbardziej zainteresowanej strony – samych graczy.

Jak można zwiększyć szansę na powrót gier?

Przez udział w programie i zamówienie dodatku. Jeśli znasz gracza, który także chciałby go mieć w swojej kolekcji, daj mu znać o możliwości zakupu. Potrzebujemy 350 osób, które go zamówią – i przystępujemy do lokalizacji i produkcji dodatku!

Kiedy otrzymam swoją kopię?

15 lipca będziemy wiedzieć, czy zebraliśmy dość graczy chętnych na druk tego pudełka. Jeśli tak, nasz plan realizacji tego projektu wygląda następująco:

 • 2 miesiące tłumaczenie + redakcja zewnętrzna
 • 1 miesiące redakcja wewnętrzna + skład i korekta po składzie
 • 2 miesiące druk
 • 2 miesiące transport

Celujemy zatem w dostarczenie gry w ciągu 7 miesięcy od potwierdzenia sukcesu akcji.

Link: https://sklep.portalgames.pl/shards-of-infinity-dodatek-akcja-dodruk

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

  Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

  Twoje imię (wymagane)

  Twój adres e-mail (wymagane)  Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.