W tej narracyjnej grze dla 1-5 graczy poprowadzicie zespół agentów CIA, wysyłanych na tajne misje w różnych europejskich miastach w czasie zimnej wojny.

Jest styczeń 1977. Centrala CIA w Langley w Wirginii otrzymuje informacje o aktywności Sowietów w Austrii i musi interweniować. CIA decyduje się na wysłanie członków Działu Akcji Specjalnych (SAD). Gra się rozpoczyna.


Jeżeli szukasz gry szpiegowskiej, w której możesz przechytrzyć Sowietów i udaremnić ich działania, Wiedeński Łącznik to gra dla ciebie.

Wiedeński Łącznik to idealny wybór, jeśli lubisz gry z immersyjną narracją i wciągającą fabułą. To fascynująca historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami w Europie z lat 70-tych. Fabuła stworzona przez Przemysława Rymera mogłaby spokojnie być użyta jako scenariusz do popularnego mini-serialu Netflixa lub HBO. Cztery misje zaprezentowane w pudełku tworzą spójną, epicką historię, więc jeśli lubisz takie seriale jak Detektyw, Outsider, czy Mozaika, ta gra może być dla ciebie!

Wiedeński Łącznik to rozgrywka na cały wieczór. To nie gra euro na jedno posiedzenie, w którą możesz zagrać z kimkolwiek i kiedykolwiek. To cała przygoda pełna wskazówek i fałszywych tropów. To gra, o której będziecie debatować i dyskutować jeszcze długie godziny po jej zakończeniu. Znajdziecie w niej wiadomości do odszyfrowania oraz różne dowody w postaci raportów i dokumentów do przeanalizowania. Jeśli ty i twoi przyjaciele uwielbiacie burze mózgów, dyskusje i debaty na temat różnych teorii i rozwiązań, ta gra jest dla was!

Wiedeński Łącznik to gra narracyjna. Nie oferuje wielu wyzwań dla fanów gier euro, ani szans na opanowanie konkretnej strategii w celu ulepszenia drogi do zwycięstwa. To narracyjne przeżycie, podobne do bycia częścią interaktywnego programu telewizyjnego. Jeśli w grach cenisz sobie strategiczne wyzwania, możesz ich tutaj nie znaleźć.

Wiedeński Łącznik to kampania składająca się z czterech misji. Prezentuje się najlepiej jako całościowe doświadczenie. Pojedyncze rozgrywki są mniej interesujące, jeśli nie znasz, lub nie doświadczasz całej historii. Jeśli czujesz, że nie dasz rady poświęcić czterech wieczorów, aby zagrać w całą grę, możesz rozważyć pominięcie tej przedsprzedaży.

Przez 4 tygodnie będziecie mogli skorzystać z naszej ekskluzywnej oferty Wiedeńskiego Łącznika. Nie prowadzimy kampanii na Kickstarterze dla tego tytułu, ponieważ jest on gotowy i trafił już do produkcji. Nasza oferta przedsprzedażowa jest jednak równie unikatowa co te, których oczekiwalibyście od większości kampanii na Kickstarterze, ponieważ zamawiając naszą grę przed datą oficjalnej premiery, otrzymasz od nas wszystkie dodatkowe bonusy. Będą one dostępne z grą w przedsprzedaży przez naszą stronę. 

Jeżeli po zakończeniu przedsprzedaży zostaną nam niewykorzystane bonusy, będą one dostępne w naszym sklepie internetowym do kupienia jako oddzielny produkt.

Aktualizacja #1  polityczna mapa Europy (420 x 594 mm), z której będziesz korzystać podczas gry! Możesz udekorować nią pokój lub robić na niej notatki podczas gry. Mapa zawiera informacje o wszystkich ważnych mocarstwach zimnej wojny oraz o tym, kto wspierał USA, a kto był sojusznikiem Sowietów. Czekaj na kolejne aktualizacje dotyczące bonusów!

Aktualizacja #2  10 specjalnych drewnianych komponentów: aby zastąpić standardowe drewniane zawarte w grze.

Aktualizacja #3 – Game Design Video : poznaj projektanta Ignacego Trzewiczka i dowiedz się więcej o grze z tego ekskluzywnego, 30-minutowego video.

Każdy, kto zamówi Wiedeńskiego Łącznika w przedsprzedaży do 8 lutego, otrzyma wszystkie bonusy (nie tylko te aktualnie odblokowane).

 

Kiedy gra zostanie wysłana?

Szacujemy, że wysyłka będzie miała miejsce w kwietniu 2021.

 

Czy w grę można zagrać wielokrotnie?

Gra zawiera komponenty, które pozwalają zagrać w każdą Misję do dwóch razy. Jednak biorąc pod uwagę, że jest to gra narracyjna, uważamy, że granie w nią po raz trzeci jest mało prawdopodobne.

 

Jak długo zajmuje ukończenie całej kampanii?

Gra zawiera cztery misje tworzące kampanię, a zagranie w każdą z nich zajmuje około 3 godzin. W zależności od twojego stylu gry i dynamiki w grupie, ukończenie całej gry zajmuje około 12-15 godzin.

 

Jakie są podobieństwa do Detektywa?

 

Mechaniki Wiedeńskiego Łącznika inspirowane były tymi z nagradzanej gry Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa, ale dodano również wiele nowych, tworzących zupełnie nowe doświadczenie imitujące szpiegostwo z czasów zimnej wojny. Tak samo jak w Detektywie, gracze współpracują jako grupa, otrzymują zadania i podążają tropami, aby rozwiązać zagadkę i odpowiedzieć na pytania pod koniec gry. Wiedeński Łącznik używa również strony Antares, dając graczom dostęp do specjalnych plików (takich jak pliki audio z przechwyconymi transmisjami) i pozwalając im na zakończenie gry poprzez złożenie raportu końcowego.

 

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Nasz Twitter

W Leśnogrodzie sypnęło śniegiem😋 #Root https://t.co/t7MtPcIrJa
💓 GRAMY CHARYTATYWNIE💓 Aukcja kończy się w poniedziałek o godz. 10.00 🙂 Więcej szczegółów 👇 https://t.co/iEUVKzM1Qk https://t.co/d6OfU1CirC
Najnowsze Planszówki TV, kto przeoczył na żywo prognozę pogody, może nadrobić zaległości... 😂… https://t.co/JAdTB4Hhqg

Newsletter