Thorgal: Update #40 – proces preprodukcji rozpoczęty!

Drodzy wspierający, w tym miesiącu update nieco później niż zwykle, ale chcieliśmy mieć dla was pewne informacje, a nie obiecywać co stanie się w najbliższych dniach.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy nasi partnerzy z Fracji, Włoch i Hiszpani lokalizowali grę. Nie było to łatwe zadanie – Thorgal to duża gra, z ponad 200 kartami (większość z nich ma na sobie tekst), kilka planszetek i arkuszy, a przede wszystkim prawie 200 stron paragrafów w Księdze Opowieści. To dziesiątki godzin pracy tłumaczy, redaktorów i składaczy. W tym samym czasie zespół Portal Games pracował nad wersjami polską i niemiecką (jak wiecie, wersja angielska została ukończona już dawno temu).

Cieszy nas to, że proces ten dobiegł końca. Pliki zostały przekazane fabryce, gdzie odbywa się teraz proces preprodukcji – karty są układane na arkuszach, żeton na formatkach, weryfikujemy ostatecznie kolory itp.

Oczywiście w tym samym czasie pracowaliśmy też nad innymi aspektami gry – wspólnie z fabryką dopieszczaliśmy figurki, kostki i inne komponenty. Produkcja niepapierowych komponentów będzie odbywała się równolegle do druku, więc w najbliższych miesiącach możecie spodziewać się zdjęć żetonów, figurek, kostek, maty itd.

Na ten moment nie odważymy się jeszcze podawać Wam żadnych przewidywanych dat dostawy, ale bądźcie pewni, że będziecie informowani na bieżąco!

Janek (zespół Portal Games)

LINK: https://gamefound.com/pl/projects/portalgames/thorgal-the-board-game

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.