Thorgal: Update #34 – otrzymaliśmy pierwszy sampel gry!

Cześć!

Jak co miesiąc przygotowaliśmy dla was update dotyczący aktualnego statusu Thorgala: Gry Planszowej i postępów prac. Zacznijmy od kilku najważniejszych informacji.

Rozwój gry:

Tak jak pisaliśmy ostatnio, gra jest mechanicznie zamknięta. Dotyczy to zarówno wersji retail, jak i GF, a także wszystkich add-onów i stretchgoali. Wciąż pracujemy nad kilkoma aspektami gry – m.in. pudełkiem i wypraską, ale i te prace wkrótce dobiegną końca.

Sampel gry z drukarni:

Już po zakończeniu kampanii zleciliśmy naszej fabryce przygotowanie dla nas tzw. blank sampla – egzemplarza gry zawierającego wszystkie papierowe i drewniane komponenty bez nadrukowanych na nich grafik. Umożliwia to sprawdzenie jakości i wytrzymałości papieru, a także pozwala nam na lepsze przygotowanie wypraski do pudełka. Zdjęcia blank sampla dołączyliśmy powyżej, i choć póki co zobrazowanie sobie gry wymaga dużo wyobraźni, to już teraz widać, że komponentów jest naprawdę wiele, a ich jakość jest bardzo dobra. Po analizie blank sampla zleciliśmy kilka drobnych zmian – np. zwiększenie rozmiarów jednego z zasobów, tak aby łatwiej było go chwytać. Żadna z tych zmian nie wpłynie jednak na postęp produkcji ani koszta gry.

Tłumaczenie gier:

Prowadzimy intensywne prace nad wersjami niemiecką i polską. Tłumaczenie dobiega końca i wkrótce rozpocznie się skład gry. Nasi zagraniczni partnerzy otrzymali od nas pliki angielskie, dzięki czemu również mogli już zacząć proces lokalizacji. Największym wyzwaniem jest tu oczywiście Księga Opowieści, mająca w wersji GF ponad 150 stron, ale jesteśmy pewni, że podołają temu wyzwaniu.

Late pledge:

Late pledge będzie otwarty jeszcze przez kilka najbliższych tygodni, nim uruchomimy Pledge Managera. Wciąż możecie dodawać do swoich zamówień kolejne add-ony, czy zachęcać znajomych do zainteresowania się projektem. 

A co ciekawego dzieje się w tym czasie w świecie Thorgala?

Podczas gdy my pracujemy intensywnie nad grą planszową, w świecie Thorgala dzieje się naprawdę wiele. Na dniach kończy się kampania gry RPG, zapowiedziano kolejny album pod tytułem Tysiąc Oczu, a niedawno rozpoczęta seria poboczna „Thorgal: Saga” na tyle zaskarbiła sobie serca czytelników, że już ogłoszono dwa kolejne albumy – „Wendigo” oraz „Huldrun, Bogini Bursztynu”. Niezwykle cieszy nas, że świat Thorgala tak wspaniale się rozwija o kolejne ekscytujące historie.

Jeśli macie do nas jakieś pytania, koniecznie dajcie znać w komentarzach. Chętnie na nie odpowiemy.

Jan, zespół Portal Games

Więcej: https://sklep.portalgames.pl/thorgal-wersja-gamefound

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.