Thorgal: Update #29 – Ostatnie głosowanie w kampanii

Cześć wszystkim!

Chciałbym podzielić się kolejną ważną aktualizacją dotyczącą naszej kampanii! Dzisiaj odbędzie się ostatnie głosowanie w kampanii – ponownie macie szansę wybrać kolejny stretch goal, a wyniki zostaną ogłoszone jutro!

Stretch goal

Zaczyna się kolejna przygoda. Thorgal musi ponownie podjąć decyzję! Oto historia, w której podejmiecie decyzję!

I jakie są opcje tym razem? Dość unikalne!

Tematyczne wstępy do każdej przygody w grze

Prezentują one świat danej przygody z perspektywy NPC, z którym gracze będą się spotykać podczas przygody. Dzięki temu możliwe jest jeszcze lepsze zanurzenie się w świecie gry. Jest to 10 krótkich historii, które dają tło dla każdej przygody w grze. Jeśli chcesz jeszcze bardziej zagłębić się w historii, to to jest stretch goal, który chcesz dodać do swojej kopii!

TUTAJ znajdziesz przykład takiej historii dla pierwszej przygody, którą udostępniliśmy na Tabletop Simulatorze.

Nordyckie kości

Ulepszone kości wykonane z najwyższej jakości materiałów, pięknie wyglądające na stole i posiadające efekt “szronu”.
Podsumowanie kampanii

To są ostatnie godziny kampanii. Wiemy, że wielu z was wciąż rozważa, czy Thorgal jest grą dla was. Zastanawiacie się, czy powinniście ją wesprzeć czy też nie. Wielu z was waha się z różnych powodów. Oto krótkie podsumowanie naszej kampanii.

Gatunek

Thorgal to gra euro z mocnym klimatem. Jak pokazaliśmy w opublikowanym gameplayu,  instrukcji i modzie na TTS, gra jest bardzo dobrą, wymagającą grą euro, która oferuje graczom wiele wyborów i bardzo ciasny system zarządzania surowcami i krótką kołderkę. Wymaga od graczy skupienia, dobrego zaplanowania działań i realizacji strategii. To nie jest rzucanie kostkami, zabijanie potworów i patrzenie z ciekawością, co się stanie.

Oczywiście, pomijając ciekawe reguły, gra ocieka klimatem. Zatrudniliśmy Rafała Szymę do napisania wszystkich historii, mieliśmy zespół deweloperów, którzy znają i kochają komiksy, i stworzyli wspaniałą przygodę w stylu sagi Thorgala. Mówiąc o temacie…

Temat

Jeśli jesteś fanem Thorgala, w grze znajdziesz wiele odniesień do komiksów. Zagrasz swoimi ulubionymi bohaterami, spotkasz wiele postaci, których znasz z komiksów. Wszystkie karty przedmiotów, terenu i wydarzeń mają oryginalne ilustracje z komiksów i są tematycznie związane z historiami z serii. Na dodatek gra zawiera Księgę Opowieści, około 100-stronicowy podręcznik pełny akapitów z historiami i wydarzeniami, a wszystko to ilustrowane jest wspaniałymi pracami Grzegorza Rosińskiego. Miłość do tematu dostrzeżecie wszędzie, nawet w najprostszych elementach, takich jak tetrisowe płytki czy znacznik rundy!

Regrywalność

Twoja kopia gry zawiera 10 unikalnych scenariuszy. Jak pokazaliśmy w gameplayu, każdy scenariusz jest regrywalny. Wszystkie są wymagające i trudne do pokonania. Zagrasz w każdy z nich kilka razy, zanim wygrasz! Podstawka da ci ponad 30-40 godzin rozgrywki. A potem, kiedy dodasz do tego unikalne postaci i zawartość, którą odblokowaliśmy w trakcie kampanii, możesz grać w Thorgala jeszcze przez długi czas!

Produkcja

Portal Games zostało założone w 1999 roku. Przez 24 lata stworzyliśmy i wyprodukowaliśmy setki gier. Ostatnio dostarczona 51. Stan: Ultimate Edition to oszałamiająca produkcja z unikalnymi elementami, wysokiej jakości ilustracjami, kartami, planszami i dedykowanym insertem, wszystko to wygląda obłędnie. W naszym portfolio znajdziesz ogromne produkcje, takie jak Neuroshima Hex: Rok Molocha, Królestwa Północy i wiele innych. 

Dostarczenie gier

Mówiąc o doświadczonym zespole – od kilku lat korzystamy z platformy Gamefound, aby wydać nasze najbardziej epickie gry. Dostarczyliśmy do graczy wspaniałe gry, takie jak Stronghold: Undead, Pret-a-Porter, Eleven itd. Z każdą kampanią uczymy się więcej i lepiej przygotowujemy się do kolejnej. Nasz zespół jest dobrze przygotowany do Thorgala, a cały proces jest zaplanowany z precyzyjnym planem. Jak tylko kampania się skończy, będziemy gotowi do zamykania wszystkich angielskich plików i rozpoczęcia pracy nad tłumaczeniem z naszymi partnerami. 

Odblokowana zawartość

Dodatkowo, chciałbym podsumować wszystkie nasze obecne cele dodatkowe:

3 dodatkowe postaci

W kampanii dodaliśmy 3 dodatkowe postaci, zwiększając różnorodność i regrywalność gry. Podstawka Thorgala ma 4 bohaterów, a twoja kopia będzie miała siedmioro!

Dodatkowy zwierzak

Mamy też uroczego zwierzaka towarzyszącego, aby dodać więcej różnorodności do rozgrywki! Przypomnienie – zwierzaki znajdują się w obszarach wybranego gracza i zmieniają poszczególne zasady dla tego obszaru/bohatera. 

3 nowe przygody

Jestem najbardziej dumny z dodatkowych przygód. To ogromny dodatek do gry na każdym poziomie. Nie tylko dodaliśmy 6 stron do atlasu przygód, nie tylko dodaliśmy 30 stron do Księgi Opowieści, nie tylko dodaliśmy dodatkowe karty, ale co ważniejsze, dodaliśmy długie godziny dodatkowej zabawy. Te dodatkowe przygody zwiększą regrywalność gry, a jeśli mogę dodać swoją osobistą opinię – przygoda Zimowy Demon z wilkami, burzami śnieżnymi, tajemniczymi wydarzeniami i terrorem w górskich osadach jest jednym z moich ulubionych scenariuszy w całej grze.

Więcej kart w taliach

Aby zwiększyć regrywalność, dodaliśmy również karty do prawie każdej talii w grze. Otrzymasz dodatkowe karty Terenu, Przedmiotów, Przeciwników i Znaleziska. Moją prywatnie ulubioną będą oczywiście dodatkowe karty Przedmiotów. Dodaliśmy również klimatyczny drewniany żeton pierwszego gracza.

Mam silne przekonanie, że nasz zespół przygotował wspaniałą grę. Czas podjąć decyzję. Wskakujesz na pokład? Przygoda z Thorgalem jest na wyciągnięcie ręki!

Dziękuję!

Ignacy

Link do ankiety: https://gamefound.com/projects/portalgames/thorgal-the-board-game/updates/29

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.