Thorgal: Update #24 – nowe postacie wkraczają do gry

Cześć! Wczoraj ogłosiliśmy francuską edycję gry – cieszymy się, że wielu frankofońskich graczy zdecydowało się wesprzeć, jeśli nadal się wahacie, może kolejne stretch goale i dodatki Was przekonają.

Zestaw postaci

Skoro mowa o dodatkach, świat Thorgala zamieszkuje wielu intrygujących i niejednoznacznych Bohaterów. W grze podstawowej znajdziecie 4 Bohaterów, 2 kolejnych zostało odblokowanych jako stretch goale, a od teraz możecie zakupić dodatkowy zestaw wprowadzający 3 nowych Bohaterów znanych z komiksów.

Tjahzi jest jednym z najstarszych przyjaciół Thorgala. Spotkali się po raz pierwszy, gdy Tjahzi został wysłany na poszukiwanie “metalu, który nie istnieje”. Potem pojawił się w wielu innych komiksach z głównej serii i spin offach, z najbardziej pamiętnym występem w “Strażniczce kluczy”. Tjahzi jest krasnoludem silnie związanym z magią i posiada niezwykłą wiedzę na jej temat, a także na temat innych światów. Jego przedmiotem startowym jest oczywiście jego mały oskard.

Petrov to postać z nowszych komiksów. Kiedy go poznajemy, jest zwykłym najemnikiem, ale nadchodzące wydarzenia zbudowały silną relację pomiędzy nim a Thorgalem. Jest doskonałym łucznikiem, ale czuje się pewnie także podczas walki toporem lub mieczem. Jeśli chcesz mieć w swojej drużynie “tanka”, Petrov będzie dobrym wyborem, ponieważ może przyjąć znacznie więcej ran niż jakikolwiek inny Bohater.

Vigrid, jeden z pomniejszych Bogów Asgardu. Zaprzyjaźnił się z Aaricią, gdy ta pomogła mu odzyskać wzrok, a także od czasu do czasu odwiedza rodzinę Thorgala. Jego najbardziej poruszający story arc został przedstawiony w spin offie Louve, gdzie… Właściwie może pomińmy spoilery, powiedzmy tylko, że może zmieniać kształty, więc czasem wygląda jak młody człowiek, czasem jak niedźwiedź, a czasem jak skrzydlaty koń. W grze wykorzystuje swoją zdolność do zmiany kształtów, by kopiować umiejętności innych Bohaterów.

Nowi Przeciwnicy

Dzisiejszy stretch goal to zestaw 8 dodatkowych kart Przeciwników. Są oni nieco trudniejsi do pokonania, a ich karty są po prostu wtasowywane do odpowiednich talii Przeciwników dla większej regrywalności. W sumie w waszej wersji GF znajdziecie 40 kart Przeciwników.

Rozgrywka na żywo po polsku

Dzisiaj o 14:00 mamy kolejny live gameplay, tym razem po polsku. Jeśli jesteście zainteresowani rzuceniem okiem na inny scenariusz, to wraz z Klaudią i Karolem zmierzymy się z piratami w przygodzie “Szlak mgieł”.


Plany na weekend


Gosia będzie odpoczywać przez najbliższe 2 dni, więc na wszystkie Wasze pytania odpowiemy dopiero w poniedziałek, jednak jutro możecie spodziewać się kolejnej aktualizacji przedstawiającej jutrzejszy stretch goal.


To wszystko na dziś!
Ignacy jest na wyjeździe, ale wrócimy do wyjaśniania zasad w przyszłym tygodniu! Życzymy miłego weekendu, spotkajcie się z przyjaciółmi i zagrajcie w jakąś dobrą planszówkę.


Janek

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.