Thorgal: Gra Planszowa – felieton Ignacego Trzewiczka

To ostatnie godziny kampanii. Wiemy, że wielu z was wciąż debatuje, czy Thorgal jest grą dla was. Zastanawiacie się, czy powinniście ją wspierać czy też nie. Wielu z was waha się z różnych powodów. Oto krótkie podsumowanie rzeczy, które przedstawiliśmy podczas kampanii.

Gatunek

Thorgal to gra euro z mocnym klimatem. Jak pokazaliśmy w opublikowanym gameplayu na naszym kanale YT, opublikowanym podręczniku w formacie PDF i opublikowanym modzie na TTS, Thorgal jest bardzo dobrą, wymagającą grą euro, która oferuje graczom wiele wyborów – ma bardzo ciasny system zarządzania surowcami i krótką kołderkę akcji. Wymaga od graczy skupienia, dobrego zaplanowania działań i dobrej realizacji strategii. To nie jest rzucanie kostkami, zabijanie potworów i patrzenie z ciekawością, co z tego wyniknie.

Oczywiście, pomijając ciekawe reguły, gra ocieka klimatem. Zatrudniliśmy Rafała Szymę do napisania wszystkich historii, mieliśmy zespół deweloperów i testerów, którzy znali i kochali komiksy, i razem stworzyli wspaniałą historię w stylu opowieści z sagi Thorgala. Mówiąc o temacie…

Temat

Jeśli jesteś fanem Thorgala, w grze znajdziesz wiele odniesień do komiksów. Zagrasz swoimi ulubionymi bohaterami, spotkasz wiele postaci, które znasz z komiksów. Wszystkie karty przedmiotów i wydarzeń mają oryginalne ilustracje z komiksów i są tematycznie związane z historiami z serii. Na dodatek gra zawiera Księgę Opowieści, około 100-stronicowy podręcznik (!) pełny akapitów z historiami i wydarzeniami, a wszystko to ilustrowane jest wspaniałymi pracami Grzegorza Rosińskiego. Miłość do tematu można dostrzec wszędzie, nawet w najprostszych elementach, takich jak tetrisowe płytki czy znacznik rundy! Wszystko tu ocieka klimatem wikingów, nordyckich sag i samego Thorgala.

Regrywalność

Gra w edycji GF zawiera 10 unikalnych scenariuszy. Jak pokazaliśmy w gameplayu, każdy scenariusz jest regrywalny. Wszystkie są wymagające i trudne do pokonania. Zagrasz w każdy z nich kilka razy, zanim w końcu wygrasz! Podstawka da ci pewnie spokojnie ponad 30 rozgrywek w Thorgala. A potem, kiedy wmieszasz jeszcze unikalne postaci i dodatki, które odblokowaliśmy w kampanii, możesz grać w Thorgala jeszcze przez długi czas!

Stretch goale

W kampanii odblokowaliśmy szereg unikalnych dodatków. Dodaliśmy 3 dodatkowe postaci, zwiększając różnorodność i regrywalność gry. Podstawka Thorgala ma cztery postaci, a teraz można zdobyć wersję aż z siedmioma. Mamy też uroczego zwierzaka, aby dodać więcej różnorodności.

Jestem zaś najbardziej dumny z dodatkowych scenariuszy. To ogromny dodatek do gry na każdym poziomie. Nie tylko dodaliśmy 6 stron do atlasu przygód, nie tylko dodaliśmy 30 stron do Księgi Opowieści, nie tylko dodaliśmy dodatkowe karty i żetony, ale co ważniejsze, dodaliśmy długie godziny dodatkowej zabawy. Te dodatkowe scenariusze zwiększą regrywalność gry, a jeśli mogę dodać swoją osobistą opinię – scenariusz Winter Demon z wilkami, burzami śnieżnymi, tajemniczymi wydarzeniami i terrorem w górskich osadach jest jednym z moich ulubionych scenariuszy w całej grze.

Aby zwiększyć regrywalność dodaliśmy jeszcze więcej kart – stretch goale rozwinęły prawie każdą talię w grze. Dodaliśmy dodatkowe karty Terenu, Przedmiotów, Wrogów i Odkryć. Moją prywatnie ulubioną będą oczywiście dodatkowe karty Przedmiotów. Dodaliśmy również uroczy drewniany żeton pierwszego gracza.
Mam silne przekonanie, że nasz zespół przygotował wspaniałą grę. Czas podjąć decyzję. Wskakujesz na pokład? Przygoda z Thorgalem jest na wyciągnięcie ręki!


Felieton Ignacego Trzewiczka

Kampania Thorgala: Gry Planszowej kończy się dziś, 28 kwietnia, o 18:00.

Link: https://gamefound.com/projects/portalgames/thorgal-the-board-game

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.