Tezeusz: Mroczna orbita

 

[image page_id=”3669″ column=”6″ link=”http://portalgames.pl/portalgames/pl/wp-content/uploads/2013/06/tezeusz3d_lores.png” lightboxlink=”http://portalgames.pl/portalgames/pl/wp-content/themes/extended/images/modules/image.jpg” title=””][text_area page_id=”3669″ column=”6″ margintop=”0″ marginbottom=”0″]

Tezeusz: Mroczna orbita to gra planszowa, która rzuca graczy na pokład stacji kosmicznej Tezeusz zamieszkanej przez przedstawicieli pięciu różnych ras i frakcji. Tylko jedna z nich zdoła przetrwać piekło, które wybucha na pokładzie…

 • Poprowadź do boju Marinsów, używaj ciężkiej broni, zakładaj w korytarzach pułapki, rozstawiaj miny i broń ludzkości przed obcymi!
 • Poprowadź do boju Alienów, używaj tuneli wentylacyjnych, wyłączaj elektryczność w bazie, przeprowadzaj niespodzewane ataki na ludzi!
 • Poprowadź do boju Naukowców i mimo bitewnego piekła staraj się zbierać informacje o obcych rasach, ustawiaj kamery i laboratoria, by zebrać punkty danych!
 • Poprowadź do boju Szaraków, przejmij kontrolę nad umysłem przeciwników, steruj ich ruchami, używaj sond, by osłabić ich siłę i wolę!
 • Poprowadź… o Pandorze, piątej frakcji dowiecie się później…

W grze Tezeusz gracze aktywują jeden z trzech pionów swojej frakcji i poruszają nim, by dostać się do jednego z pięciu unikalnych pomieszczeń w grze. Pozwoli im to wywołać szturm na siły przeciwnika, przegrupować się, czy rozwinąć swoje zdolności. Każdy ruch gracza ma wpływ na możliwości ruchu kolejnego gracza – w swojej turze gracze muszą więc nie tylko myśleć o tym, gdzie chcą się udać, ale także dokąd za żadne skarby nie mogą dopuścić przeciwnika!

Do poszczególnych pomieszczeń w trakcie gry dołączane są karty z dodatkowymi zdolnościami i działaniem, takie jak szyby wentylacyjne (Alieni), stanowiska bojowe (Marines), Kamery (Naukowcy), czy sondy badawcze (Szaraki). W ten sposób wraz z rozwojem gry każda z frakcji stara się przekształcić stację Tezeusz w taki sposób, by łatwiej pokonać przeciwników. Każda frakcja ma swoją unikalną talie kart, dzięki czemu rozgrywki są róznorodne, a Tezeusz za każdym razem wygląda nieco inaczej!

W wariancie dla 4 graczy gracze dzielą się na dwa dwuosobowe zespoły, które ścierają się na pokładzie Tezeusza. Ten niezwykle emocjonujący wariant zapewnia wiele godzin wyśmienitej, emocjonującej zabawy.

Premiera gry przewidziana jest na październik 2013 (targi Essen).

 

[/text_area][horizontal_tab page_id=”3669″ column=”12″][horizontal_tab_content page_id=”3669″ title=”Dodatkowe materiały”]

[/horizontal_tab_content][horizontal_tab_content page_id=”3669″ title=”Pliki”]

Pliki związane z grą:

[/horizontal_tab_content][horizontal_tab_content page_id=”2446″ title=”Materiały video”]

[/horizontal_tab_content][horizontal_tab_content page_id=”2446″ title=”Dodatki”]

[/horizontal_tab_content][horizontal_tab_content page_id=”3669″ title=”Recenzje”]

[/horizontal_tab_content][horizontal_tab_content page_id=”3669″ title=”Informacje o produkcie”]

Tytuł: Tezeusz: Mroczna orbita
Autor: Michał Oracz
Ilustracje: Piotr Foksowicz
Zawartość:

 • 110 kart (44x68mm),
 • 7 planszy,
 • 12 pionów,
 • żetony,
 • instrukcja

 

Strona gry w serwisie Boardgamegeek: Theseus: The Dark Orbit
[/horizontal_tab_content][/horizontal_tab]

Galeria

[nggallery id=3]

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

  Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

  Twoje imię (wymagane)

  Twój adres e-mail (wymagane)  Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.