Święty Graal – nowa mini gra od Michała Oracza

Przy okazji premiery gry Avalon poprosiliśmy Michała Oracza, twórcę Neuroshimy Hex, Witchcrafta oraz szeregu wyśmienitych łamigłówek publikowanych na łamach Gwiezdnego Pirata oraz Świata Gier Planszowych o zaprojektowanie małej gry związanej z Avalonem.
Jak doskonale wiecie – bo przecież gra Święty Graal pojawiła się w naszej ofercie przedsprzedaży Avalonu – Michał przyjął wyzwanie i zgodził się zaprojektować dla Was specjalną grę związaną z tematem legend arturiańskich.
Na czym polega gra?
Gracz ma przed sobą małą, przypominającą otwartą księgę planszę, na której znajduje się podsumowanie wszystkich reguł oraz miejsce na kartę zadania. Każda z kart zadań przedstawia określony układ kart (postaci z Avalonu, zarówno złe jak i dobre, karty kielichów złych i dobrych, Lancelota, czyli karta gracza oraz żeton Graala jako cel, do którego musi dotrzeć Lancelot). Każde zadanie posiada wymienione określone żetony i karty akcji jakie będą dostępne dla gracza w tej misji.
Używając dostępnych zasobów Lancelot musi dotrzeć do Graala. Dzięki poszczególnym żetonom i kartom akcji gracz będzie miał dostępne określone działania, takie jak zwykły ruch (czyli zamiana miejscami Lancelota z sąsiadującą kartą dobrą), walka (zamiana Lancelota ze złą kartą), roszada (zamiana jednej postaci złej z jedną dobrą) i inne. Ponadto postacie specjalne mają specjalne cechy (możliwość otrzymywania konkretnych zasobów i akcji w określonych sytuacjach).
Zabawa jest wyśmienita – gracz wybiera jedną z łamigłówek, układa na stole schemat kart, bierze dostępne w zadaniu żetony i zaczyna się kombinowanie jak przedrzeć się Lancelotem, by dostać się do świętego Graala.
Wykonujesz ruch, kolejny ruch, jest świetnie, jesteś już w połowie drogi – i stop, zatkałeś się, dalej nie dotrzesz. Jeszcze raz, jeszcze jedna próba, i już wiesz, że zadanie było podchwytliwe, że zagranie dwóch ruchów, by dotrzeć do połowy drogi to zła taktyka, trzeba wymyślić coś bardziej błyskotliwego…
Kto się wahał, kto nie był pewien, teraz już chyba nie ma wątpliwości! Avalon za 65 zł, Święty Graal za 15 zł, symboliczny piątak za wysyłkę i macie kawał wspaniałej zabawy na nadchodzące wakacje!

Szczegóły oferty przedsprzedaży znajdziecie w tym miejscu.

 

przedsprz_3_popr

3 komentarze Added

Join Discussion
 1. Michal 30 maja 2013 | Odpowiedz

  Prosze napisac cos wiecej o szkatulce w ostatnim pakiecie… Miesci obie gry? czy zastepuje opakowanie Avalonu? jakie zamykanie i jakie zawiasy? 🙂

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

  Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

  Twoje imię (wymagane)

  Twój adres e-mail (wymagane)  Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.