Święto Planszy – program imprezy

Z przyjemnością prezentujemy program Święta Planszy, konwentu online, który odbędzie się już 1 i 2 maja. Serdecznie zapraszamy do wskoczenia na portalowy Youtube i uczestnictwo: choćby przez chwilę, w miarę czasu wolnego od majówkowych aktywności.

W górach, w podróży, nad morzem, na wsi i w mieście: jeśli tylko jest zasięg i kwadrans, godzinka czy kilka – doprawiliśmy odpoczynek Świętem Planszy!

Będziemy wdzięczny za podzielenie się informacją o imprezie ze swoimi fanami. Robimy fajny event z galą ogłoszeń wydawniczych, wielką charytatywną a(u)kcją i kupą zabawy. Bardzo chcielibyśmy z nią dotrzeć do fanów planszówek także spoza portalowej bańki.

W programie:

Rozpoczynamy imprezę! Po krótkiej rozpędówce od razu mięsko: tekturowy koszmarek z 2002 roku kontra gra na wypasie: Too Many Bones. To nie będzie poważny materiał, ale będzie poważnie zajmujący!

Gala ogłoszeń planów wydawniczych – edycja letnia. Jak co roku – uzupełniamy późną wiosną to, co ogłosiliśmy na Portalconie. Nowe tytuły, nowe dodatki, nowe projekty. Tego nie można przegapić!

Jaka będzie nowa armia do Neuroshimy Hex? Autor(zy) frakcji zapraszają na ogłoszenie i prezentację w boju.

Zombiaki 2 powracają w jubileuszowym wydaniu na 25-lecie Portalu! Ignacy, który po 327 231 razach tłumaczenia tej gry w ostatnich 20 latach wywindował ten akt do poziomu kabaretu, przedstawi grę Maćkowi, który prawdopodobnie nie spodziewa się, co go czeka.

10 najlepszych gier z logo Portalu? Trochę ich się przez te ćwierć wieku zebrało… Na grupie Fani Portal Games na Facebooku trwa ankieta, której wyniki skonfrontujemy z perspektywą prezesa.

Trzy godziny pomagania i wyhaczania unikatowych gier, gadżetów i prezentów. A to wszystko polane obfitą porcją nostalgii, wspomnień i dowcipów.

W ciągu ćwierć wieku przez Portal przewinęło się w tej czy innej formie ładnych kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset osób: wszyscy pomagali go kształtować, a niektórzy pozostawili także anegdoty warte programu! Będzie o Michale Oraczu, o Joannie Kijance, o Marku Spychalskim… i innych Portalowcach

Jak to jest, że ten Cyberpunk, który w 1999 roku miał postać rozsypującego się, czarno-białego podręcznika do niszowego wówczas hobby, dzisiaj jest nie tylko topową e-grą, ale jeszcze napiera jako gra planszowa w jednej, drugiej, trzeciej odsłonie? O “kiedyś” kontra “teraz” opowie Multi.

Ignacy, który nigdy nie grał w Zombicide. Maciek, który ma cierpliwość anioła. To będzie niepowtarzalny how-to-play!

Są projekty, które nie wypaliły, i za które Portal świecił oczami przez lata (“Hej, Trzewik, kiedy Monastyr 2?”). Są i takie, o których dotąd nie opowiadaliśmy, a teraz już można. Zapraszamy do krainy Co By Było Gdyby!

Najlepsze worker placementy, pod którymi uginają się półki Ojca Dyrektora, czyli opowieść największego fana euro o topkach we własnej kolekcji.

Pytania, na które nikt przy zdrowych zmysłach nie ma prawa znać odpowiedzi. Nagrody, których nie powstydziłoby się wydawnictwo obchodzące 25 urodziny. Dobre kombo? Zapraszamy!

To będzie eksperyment. Trzewik jako Mistrz Gry. Neuroshima jako system. Maciek i Multi jako realizatorzy decyzji i kaprysów grupy nawet stu graczy, którzy pokierują postaciami. Zapraszamy na multi-sesję Neuroshimy – i ty możesz zagrać sesję u Trzewika!

Zachęcam do wskoczenia na kanał Portal Games PL na youtubie i kliknięcia przycisku “Powiadom mnie” przy wybranych filmach!

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.