100 lat! Minęło, jak z bicza strzelił! W Skytopii znowu robi się gwarno. Wszystkie miasta tej wspaniałej krainy po raz kolejny stają ze sobą do zaciętej rywalizacji o miano najwspanialszej metropolii, o miano Stolicy Przestworzy. Aby osiągnąć ten cel, potrzeba będzie mnóstwa cegieł i kilku golemów. Ale zacznijmy od początku…

Nadszedł czas, by zbudować najwyższe miasto świata! Skytopia to strategiczna gra Ivana Lashina, autora kultowego już tytułu Smartphone Inc. Tym razem jednak telefony komórkowe to za mało! W Skytopii poszczególne miasta walczą o miano najwspanialszej metropolii. To z nich, które zrekrutuje swoich pracowitych Golemów i jak najszybciej zbuduje majestatyczne Wieże, zdobędzie zaszczytny tytuł Stolicy Przestworzy! W Skytopii proste zasady i dynamiczna rozgrywka współgrają ze świetnie wykorzystanym dice placement i rozbudową silniczka akcji. Rywalizując z innymi graczami o kolejne karty Wież, będziemy starać się jak najskuteczniej rozdysponować swoje zasoby, wykorzystując działanie Chronometru. Cosmodrome Games, wydawnictwo znane z takich tytułów jak Aquatica czy, po raz kolejny zadbało o fenomenalne wykonanie graficzne swojej gry!

Na początku gry każdy z was otrzymuje własną planszę podniebnego Miasta wraz z unikatowym kaflem Zdolności. Rozgrywka dzieli się na rudny, a w każdej rundzie wszyscy wykonujecie po jednej turze. W każdej turze bierzecie Golema (kość) w swoim kolorze i kładziecie go na wybranej karcie Wieży na Rynku kart. Liczba oczek na wierzchniej stronie kości wskazuje, jak długo Golem będzie pracował nad budową Wieży. Od razu po położeniu kości aktywuje się zdolność wybranej karty Wieży. Ta sama karta zostanie aktywowana po raz kolejny, kiedy ukończycie jej budowę i umieścicie na swojej planszy.

Rozgrywkę w Skytopii wyznacza Chronometr. Możemy z niego wyczytać, kiedy dany Golem (w zależności od liczby oczek na swojej kości) ukończy budowę swojej Wieży — czy stanie się to w tej turze, następnej, a może za pięć tur? Na początku każdej rundy pierwszy grach obraca tarczę Chronometru o 1 krok w prawo. Chronometr nie tylko odmierza czas budowy Wież, ale też zmienia liczbę monet, które trzeba zapłacić, by przypisać kość Golema o wybranej wartości do pracy. Krótko mówiąc: im więcej zapłacimy, tym szybciej nasza Wieża zostanie ukończona.

Na waszych planszach Miasta znajdują się fundamenty Wież w czterech kolorach — Niebieskim, Złotym, Czerwonym i Fioletowym. Niebieskie Wieże będą dostarczać wam Punktów Prestiżu, z kolei Złote zwiększą wasze przychody w monetach. Czerwone Wieże przyspieszą pracę waszych Golemów, a Fioletowe uruchomią specjalne, bardzo silne efekty.

Punktowanie w Skytopii urozmaicą wam Mistrzowie Gildii. Każda z 12 kart Mistrzów Gildii posiada własne warunki punktowania, ale w czasie pojedynczej rozgrywki wykorzystacie tylko 3 z nich, dzięki czemu każda partia Skytopii stanie się niepowtarzalna. I tak na przykład Gildia Architektów zapewni wam 6 Punktów Prestiżu za każdą Wieżę z co najmniej 3 kartami, a Gildia Budowniczych – 1 punkt za każdą kartę w waszej najwyższej Wieży.

Kiedy Golem ukończy daną Wieżę, umieszczacie jej kartę na odpowiadającym jej fundamencie na Planszy. Kiedy to zrobicie, aktywujecie efekty wszystkich kart Wież z tego fundamentu, dzięki czemu wasze akcje z tury na turę będą coraz potężniejsze. Pamiętajcie, by systematycznie uzupełniać rynek kart. Kiedy talia któregokolwiek rodzaju kart Wież się wyczerpie, rozegracie ostatnią rundę, po której gra dobiegnie końca.

Po ostatniej rundzie wygra ten z was, który zdobędzie najwięcej Punktów Prestiżu. Do zdobytych w trakcie rozgrywki PP doliczycie dodatkowe punkty za Mistrzów Gildii, Laboratoria, posiadane monety i Golemy na kartach Wież.

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)

    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.