RPG: Wyniki konkursu

Nasz erpegowy konkurs dla Mistrzów Gry został przyjęty niesłychanie ciepło. Spłynął prawdziwy potok prac (blisko 40!). Z tym większą przyjemnością ogłaszamy zwycięzcę.

Nagrody: pakiet almanachów oraz kości Tech Dice wygrywa Paweł ‘ElCiesiel’ Ciesielski! Gratulacje!

A że prac było naprawdę sporo, w dodatku na naprawdę fajnym poziomie, wkrótce uraczymy Was pdfem – pokonkursowym zbiorem fajnych trików.

Tymczasem zapraszamy do lektury zwycięskiego triku:

Dym

RPG to taki mały teatr. Nie tylko z uwagi na to, że mamy scenariusz i graczy odgrywających swoje role niczym aktorzy na deskach sceny. Nieodłącznym elementem zarówno teatru jak i RPG jest też charakteryzacja, muzyka tła, rekwizyty… i efekty specjalne. No co? Nigdy nie widzieliście w teatrze kłębów dymu, sztucznej krwi i gry światłem? To właśnie efekty specjalne. Grę światłem zna każdy MG, a sztuczna krew, hm, szkoda ufajdać sobie mieszkanie. Skupimy się na kłębach dymu.

Do wykonania triku potrzebne będą:

– Pudełko lub skrzyneczka ucharakteryzowane tak, by pasowała do uniwersum. Dla większości systemów fantasy dobrze sprawdzi się każdy ozdobny pojemnik w którym kobiety trzymają biżuterię, czy mała drewniana skrzyneczka. Ta skrzyneczka będzie pełna kłębiącego się dymu.

– Rekwizyt, który umieścimy w skrzyneczce: zwój z magicznym zaklęciem, klucz do bram piekieł, opis rytuału demonologicznego, pierścień o niezwykłej mocy, czy komponent do zaklęcia. Rekwizyt powinien być odpowiednio ucharakteryzowany i istotny dla fabuły gry – kluczowy element scenariusza. Artefakt ten będzie pływał w chmurze tajemniczego, gęstego dymu.

– e-papieros

Wykonanie sztuczki jest banalnie proste: Do skrzyneczki wkładamy rekwizyt i kilkukrotnie, pooowoooli wpuszczamy doń chmurę pary wodnej z e-papierosa. Wystarczą dwa „buchy”, jeden jak nabierzesz wprawy. Następnie zamykamy skrzyneczkę i gotowe. Gdy gracze ją otworzą ich oczom ukaże się pożądany, potężny przedmiot, który jak na artefakt przystało, pławi się w obłokach magicznego, gęstego dymu.

dym

Uwaga: para wodna z e-papierosa szybko ulega skropleniu – znika. Od momentu napełnienia skrzyneczki dymem do jej otwarcia nie powinno upłynąć więcej niż 2-3 minuty. Powiedz graczom, że rekwizyt schowałeś w innym pokoju, nie będzie cię chwilę. Efekt WOW gwarantowany.

1 Comment Added

Join Discussion
 1. Maciek 20 stycznia 2015 | Odpowiedz

  Super pomysł! Jeżeli kiedyś nadarzy się okazja z pewnością wykorzystam 🙂

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

  Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

  Twoje imię (wymagane)

  Twój adres e-mail (wymagane)  Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.