Raport z “Awarii Prądu”, Wrocław

W dniu premiery “Dzikiego Samogonu” Joanka Kijanka wraz z Markiem wyruszyli w podróż do Awarii Prądu. We wrocławskiej kawiarni spotkali masę graczy, którzy chcieli poznać panią autorkę, zebrać autograf, a przy okazji nauczyć się zasad gry. Jak wypadła wyprawa pod znakiem “Jakuba Wędrowycza”? Koniecznie obejrzyj raport: 

Co warto wiedzieć o grze Jakub Wędrowycz: Dziki Samogon?

W Jakubie Wędrowyczu łączycie siły i wspólnie stajecie przeciwko wynaturzonemu bestialstwu. Każdy z was będzie wykorzystywał karty do wykonywania akcji swojej postaci, a inni gracze wspierają je swoimi kartami. W zależności od wyboru postaci oraz Przywódcy przeciwników każda rozgrywka przybiera zupełnie inną dynamikę. Wiele możliwych połączeń pomiędzy kartami zapewnia różnorodność dostępnych zdolności, a poziom trudności rozgrywki można ustalać wedle własnych preferencji. Walczcie z potworami, brońcie lokacji i zdobywajcie flaszki, bo to one dają wam siły witalne!

Tura zaczyna się od zagrania 1 karty Przedmiotu, a każdy Przedmiot ma dwie różne akcje: od zwykłego palnięcia w łeb po dezorientację, egzorcyzmy czy dostawę bimbru. W tym czasie inni gracze mogą pomóc, dorzucając kartę ze swojej ręki jako Wsparcie podkręcające działanie efektów Przedmiotu. Pamiętajcie jednak, że na taką dobroczynną pomoc reagują Poplecznicy będący w zwarciu z pomagającym, a do tego zbyt hojne obdzielanie kompanów kartami grozi kłopotami podczas tury darczyńcy. Na scenę wkracza tu aspekt kooperacyjny gry, bo bez dogadania się nie ma co marzyć o skutecznym tępieniu potworów!

Nie spuszczajcie z oka Przywódcy — wygracie tylko wtedy, kiedy jego punkty Życia spadną do zera. Musicie się spieszyć, bo o wiele łatwiej przyjdzie wam ponieść klęskę! Przegracie od razu, kiedy ktokolwiek z was zostanie pokonany albo nie będzie miał na ręku kart Przedmiotów, by wykonać akcję. Przegracie również wtedy, kiedy Przywódcy skończą się karty ataku!

Kiedy już zaatakujecie, przychodzi czas na waszych wrogów. Najpierw atakują was Poplecznicy w zwarciu, następnie pociągnijcie kartę Ataku Przywódcy i rozpatrzcie jej efekt, a na końcu dobierzcie tyle nowych kart Popleczników, ile wskazuje karta Cmentarza.

Kooperacyjna karcianka Jakub Wędrowycz: Dziki Samogon czeka tu: https://sklep.portalgames.pl/jakub-wedrowycz-dziki-samogon

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.