Premiery lutego: Mezo wraz z dodatkami i dodruk Rising Sun

11 lutego do sklepów trafi gra Mezo wraz z dodatkami. Ale to nie wszystko od Portal Games w tym miesiącu: 25 lutego ukażą się dodruki Rising Sun i dodatków. Z kolei w piątek ogłosimy start przedsprzedaży tego miesiąca.

Mezo to innowacyjny tytuł od amerykańskiego studia Kolossal Games, który został sfinansowany na Kickstarterze w 24 godziny. Portal Games wydaje go od razu wraz z rozszerzeniami: Dusze dla Xibalby, Gods Pack i Rozszerzeniem dla 5 graczy. Gra autorstwa Johna Clowdusa (Omen, Neolithic), ma w sobie sporo negatywnej interakcji między graczami i walki o wpływy na pięknej, stylizowanej planszy.

Mezo jest grą z mechanikami area control i dudes on the board dla 2-4 graczy zainspirowana mitologią Majów. Będziesz kontrolował potężnego Boga, plemię złożone z jego Wojowników, Szamanów oraz Czempiona. Plemiona te zmierzą się w walce o dominację, będą budować piramidy i składać krwawe ofiary na cześć swoich Bogów. Dzięki unikatowym figurkom Bogów, asymetrycznemu zarządzaniu i rozbudowanym, licznym sposobom osiągnięcia zwycięstwa, jest to niezwykle regrywalny kompetetywny tytuł.

Końcowy sukces musi być oparty na przemyślanej indywidualnej strategii, dopasowanej do każdego z Bogów reprezentowanych przez imponujące figurki. Gra nie jest nadmiernie skomplikowana, a intuicyjna i poukładana. Rozgrywka jest angażująca dzięki rozbudowanym zależnościom między graczami. Mezo to rzucająca wyzwanie gra dająca satysfakcję po osiągnięciu biegłości w mechanice negatywnej interakcji. Wszystkiemu nadaje smaku przepiękna oprawa graficzna i bogato rozbudowany motyw kultury Majów.

Wraz z grą wydajemy także równie misternie wykonane dodatki. Rozszerzenie dla 5 graczy wprowadza nowego Boga – Ahau-Kina, wraz z jego figurką, kartami Boga, kartami jego umiejętności, a także planszetką Plemienia, jednostkami (Szamanami, Wojownikami i Czempionem), i innymi komponentami, takimi jak Glify, 11 elementów Piramidy, znaczniki, żetony i kafle. Umożliwia to wprowadzenie 5 gracza i jeszcze bardziej kompetetywną rozgrywkę.

Dusze dla Xibalby to rozszerzenie wzbogacające Mezo o nowe komponenty: żetony Ołtarzy, Bogów i kafle Gniewnych Bogów, co dodaje 3 nowe figurki Bogów do rozgrywki, a także nowe tryby gry wraz z trybem solo.

Zestaw dodatkowych Bogów (Gods Pack), to paczka, w której znajdziecie 4 nowych Bogów wraz z figurkami i komponentami towarzyszącymi.

Premiera Mezo z dodatkami już 11 lutego.

Dodruk Rising Sun w sklepach już 25 lutego. W naszym sklepie można już kupić w przedsprzedaży podstawową grę Rising Sun oraz dodruki dodatków: Zestaw Potworów oraz Inwazja Dynastii. Kliknij w banner poniżej:

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.