Premiery gry Eleven oraz pięciu dodatków!


Eleven to ekonomiczna gra Thomasa Jansena (Club Stories, Tavern, Streetpainball), w której każdy z graczy staje przed zadaniem zarządzania i rozwijania własnego klubu piłkarskiego, by pod koniec sezonu zdominować ligę i pokonać swych przeciwników.


Na rundę gry składa się kilka tur ponazywanych dniami tygodnia i tematycznie pogrupowanych. Poniedziałek otwiera rundę i dostarcza wszystkich danych, jakich gracz potrzebuje do sensownego zaplanowania rundy. To czas na produkcję dostępnych w niej zasobów i sprytny mechanizm rozpatrywania zdarzeń. Wtorek, środa i czwartek są na akcje graczy: pozyskiwanie i używanie kart oraz na rozbudowę swojego obszaru gry. W weekend rozgrywane są rozgrywki ligowe.


Eleven to prawdopodobnie najwierniejsze planszowe odwzorowanie piłkarskiego menedżera rodem z gier komputerowych. To także soczysta, rozbudowana gra euro, w której gracze zarządzają surowcami, poszerzają swoje możliwości akcyjne, surowcowe i mechaniczne, pozyskują nowe karty i optymalizują swoją drogę do zwycięstwa.


Eleven odniosła sukces podczas kampanii przedsprzedażowej, pozyskując na Gamefoundzie blisko 4 tysiące wspierających. W listopadzie Portal Games realizuje dostawę egzemplarzy dla wspierających, by następnie przejść do udostepnienia szerokiemu gronu graczy wersji detalicznej gry. Gra została także ciepło przyjęta na targach Essen Spiel 2022 i przez tych wspierających, którzy otrzymali już jej egzemplarze.

Wraz z grą podstawową do sprzedaży trafia 5 dodatków rozwijających różne aspekty rozgrywki: Kampania Solo, Stadion, Międzynarodowy Turniej, Międzynarodowe Gwiazdy oraz Nieprzewidziane wydarzenia.

Podstawową grę znajdziecie TUTAJ, a pełna kolekcja Eleven czeka pod tym linkiem.

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.