Portal Games przejmuje Stork Games

Wydawnictwo Portal Games ogłosiło dzisiaj, że wraz z przejęciem wydawnictwa Stork Games do swojego portfolio dołączają dotychczasowe oraz planowane w najbliższych latach gry wydawnictwa spod znaku bociana.

Gliwice, Lublin, Polska – 20 Kwietnia 2021. Założona w 2020 roku przez Filipa Makówkę, firma Stork Games jest dystrybutorem gier planszowych na rynek polski. Współpracuje z hiszpańską firmą Ludonova oraz z holenderską Quined Games. Po przejęciu, firma Stork Games wchodzi w struktury wydawnictwa Portal Games.

„Filip wraz ze Stork Games dołączają do naszego zespołu z głową pełną pomysłów ale również z konkretnymi grami, dzięki temu planszówkowicze w Polsce, otrzymają jeszcze więcej uznanych na całym świecie tytułów w polskiej wersji językowej” – powiedział Ignacy Trzewiczek, prezes Portal Games.

„Z nieskrywaną przyjemnością łączymy się z naszymi przyjaciółmi z Portal Games. Już niebawem będziemy mogli ogłosić Wam pierwsze bocianie jajo złożone w portalowym gnieździe” – powiedział Filip Makówka, założyciel Stork Games.

O Portal Games:
Portal Games to polskie wydawnictwo gier planszowych, które ma na swoim koncie wiele uznanych na całym świecie gier m.in. Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa, Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie, Osadnicy: Narodziny Imperium, Królestwa Północy, Stronghold, Neuroshima Hex. Firma została założona w 1999 roku, początkowo jako wydawnictwo gier RPG, a od 2007 roku również producent gier planszowych, który w kolejnych latach stał się jednym z najważniejszych wydawnictw w Europie. Zespół projektantów gier kierowany przez Ignacego Trzewiczka, zdobył już ponad 100 branżowych nagród i nominacji m.in. niemieckiego Kennerspiel des Jahres, amerykańskiego Golden Geek, francuskiego As d’Or, International Gamers Award, The Dice Tower Award, nagrody Game of the Year na całym świecie oraz szereg nagród krajowych. Portal Games stawia sobie za cel tworzenie gier o najwyższej jakości, które pozostawiają niezapomniane wrażenia na długo po rozrywce.

O Stork Games:
Stork Games to firma, założona przez Filipa Makówkę, po to by wytyczać nowe ścieżki w branży gier planszowych w Polsce. Fascynacja do współpracy oraz wieloletnie doświadczanie sprawiły, że Stork Games bardzo szybko wprowadziła na polski rynek szereg gier. Jej pierwszym projektem była polska dystrybucja gier hiszpańskiego wydawnictwa Ludonova. Z tej współpracy na polskim rynku pojawiły się m.in. Babylonia czy Yukon Airways. Następnie nawiązała współpracę z Quined Games przy ich flagowym projekcie – kampanii Carnegie na Kickstarterze. Nowe wyzwania prowadzone będą pod skrzydłami Portal Games.ają

No comments yet.

Leave Your Reply

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z .o.o. z siedzibą w Knurowie (44-190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj (kliknij): Polityka prywatności.

Nasz Twitter

Dziś idziemy na całość i startujemy z przedsprzedażą aż 5 tytułów! 🎲 Zombicide 2. edycja https://t.co/VOT40v6B6V 🎲… https://t.co/B7fOQrkFqA
Czas ponownie zmierzyć się z szaleństwem! Dziś premiera 2. Kampanii do gry Cthulhu: Death May Die 🐙 Dodatek jest je… https://t.co/ely2Uj1r6T
Odpoczęliście w majówkę? Ograliście najnowsze gry i macie ochotę na kolejne? 😁 Mamy nadzieję, że tak, bo w piątek o… https://t.co/vlI0CExl60

Newsletter