Portal Games ogłosił pełne plany wydawnicze. Oto zapowiedzi gier 2021

Mamy przyjemność poinformować, że podczas sobotniego PortalConu ogłosiliśmy nasze plany wydawnicze! Z dumą prezentujemy gry Portal Games 2021, które ukażą się naszym nakładem.

W 2021 roku wydamy na polskim rynku następujące tytuły na zagranicznych licencjach (w kolejności alfabetycznej):


Gry:
 

 • Bloodborne gra planszowa – gra kooperacyjna osadzona w klimatach horroru fantasy, składająca się na kampanię kładącą nacisk na przemyślane zagrywanie kart z ręki.
 • Bonfire – strategiczna gra fantasy dla 1-4 graczy autorstwa Stefana Felda, twórcy m.in. Zamków Burgundii, w której gracze rozpalają ogniska na ciemnej planecie.
 • Cóatl – strategiczna gra w azteckim klimacie, w której gracze ścigają się tworząc piękne rzeźby pierzastych węży zwanych Cóatl. Gra przyciąga wzrok oryginalnie wykonanymi trójwymiarowymi komponentami.
 • Clash of Cultures: Monumentalna Edycja Polska – pierwsze polskie wydanie Clash of Cultures, od razu w edycji z dodatkami Civilizations i Aztecs oraz bonusami, mieszczącymi się w jednym dużym pudełku. 48 odkryć, 8 miniaturek cudów świata, ponad 300 figurek, 200 kostek, mnóstwo żetonów kart i innych wysokiej jakości komponentów.
 • Escape Tales 3: Dzieci Żmijowego Lasu – trzecia odsłona kooperacyjnej serii przypominającej escape room na planszy, w której tym razem przyjdzie graczom rozwiązać zagadki w klimacie dark fantasy.
 • Food Chain Magnate – doceniona na świecie gra ekonomiczna o zarządzaniu siecią restauracji. Niezwykle dobrze zeskalowana rozgrywka dla 2-5 graczy z bardzo intuicyjnymi zazębiającymi się akcjami.
 • Khôra: Rise of an Empire – złożona gra cywilizacyjna wymagająca dobrania odpowiedniej strategii do zmieniających się w każdej partii warunków na planszy, z wieloma bardzo dobrze zbalansowanymi drogami do zwycięstwa.
 • Marvel United – karciana gra kooperacyjna z bohaterami Marvela w roli głównej, która pojawi się od razu wraz z czterema dodatkami: Rise of the Black Panther, Enter the Spider-verse, Tales of Asgard oraz Guardians of the Galaxy Remix.
 • Mur Hadriana – wykreślana gra, w której gracze budują słynny mur przedzielający Wielką Brytanię, starając się ukończyć wybrane ścieżki na swoim arkuszu.
 • Najeźdźcy ze Scytii – kościana gra worker placement dla 1-4 graczy o najeżdżających osady dzikich Scytach. Jest to kolejny tytuł od Shema Philipsa, autora między innymi cenionej sagi Zachodnich Królestw. 
 • Potwory w Tokio – doceniona karcianka dla 2-6 osób, w której ciosy padają z każdej strony! Do tej pory polska edycja wydawała była przez Egmont, ta od Portalu będzie zawierała jednego dodatkowego polskiego potwora.
 • Praga Caput Regni – klimatyczna gra euro autorstwa Vladimíra Suchego, twórcy między innymi Podwodnych Miast, w której gracze przyłączają się do różnych  projektów budowlanych rozwijając średniowieczną Pragę.
 • Red Cathedral – kościana gra ekonomiczna z mechaniką worker placement i rondlem akcji przeznaczona dla 1-4 graczy, w klimatach mroźnej Rosji za czasów Iwana Groźnego.
 • Tawantisuyu: Imperium Inków – gra strategiczna z mechaniką rondla akcji, zarządzaniem ruchem pionków i zagrywaniem kart.
 • Tekhenu: Obelisk Słońca – gra euro osadzona w starożytnym Egipcie. Plansza do gry podzielona jest na sześć części z powiązanymi do nich akcjami, a cień stojącego na środku obelisku uniemożliwia wykonanie poszczególnych akcji w niektórych rundach.
 • Zombicide 2 Edycja – zupełnie nowe samodzielne wydanie popularnego dungeon crawlera Zombicide w odświeżonej odsłonie, 25 nowych scenariuszy połączonych wspólnym wątkiem, nowe kafelki planszy, Ocalali, zombie i Abominacje.

Dodatki:

 • Cthulhu: Death May Die  – Kampania 2 – pierwsze duże rozszerzenie do wyśmienitego dungeon crawlera, który z miejsca stał się hitem, a w nim aż 6 nowych scenariuszy, nowi Ocalali i przeciwnicy do pokonania.
 • Root Vagabond Pack, talia Root: Banici i Partyzanci oraz rozszrzenia Root: Clockwork Root: Underworld które ukażą się w dalszej części roku. Wszystkie znacznie urozmaicą asymetryczną rozgrywkę w Root. 
 • Teotihuacan: Okres Ekspansji – rozszerzenie zawierające szereg dodatkowych modułów, które nie tylko wzbogacają rozgrywkę o więcej znanych elementów, ale także wprowadzają zupełnie nowe mechaniki.

Wydamy także duże gry autorskie:

 • Dune: House Secrets – czyli największa ogłoszona niespodzianka tegorocznego PortalConu, z której jesteśmy niezwykle dumni. Więcej o grze przeczytasz tutaj.
 • Eleven – Football Manager Board Game – strategiczny menedżer piłkarski autorstwa Thomasa Jansena, w którym biznes jakim jest klub piłkarski budowany jest od podstaw, podobnie jak w grach takich jak Food Chain Magnate, czy też Prêt-à-Porter.
 • Jakub Wędrowycz: Dziki Samogon – autorska gra Joanny Kijanki, karcianka przeznaczona przede wszystkim dla zaawansowanych graczy.
 • Upiorny Cyrk – gra licytacyjna autorstwa weterana branży Bruno Faiduttiego, w której musisz zebrać kolekcje kart dające jak najwięcej punktów.

Dodatkowo ukażą się rozszerzenia do naszych bestsellerowych gier:

 • Królestwa Północy: Gniew Latarni – rozszerzenie dla jednego gracza do Królestw Północy, autorstwa Joanny Kijanki, z nowymi scenariuszami połączonymi jedną historią.
 • Neuoshima Hex! 3.0: Bestie – kolejna, 20. frakcja do gry Neuroshima Hex! 3.0 autorstwa Joanny Kijanki, z mechaniką friendly fire, obosieczną bronią i specjalną inicjatywą atakowania w momencie śmierci jednostki.


Zobacz pudełka i opisy gier w PDF

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

  Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

  Twoje imię (wymagane)

  Twój adres e-mail (wymagane)  Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.