Poprzez Wieki ujawnione!

poprzez wiekiPortal Games ma zaszczyt zapowiedzieć wydanie nowej gry: Poprzez Wieki. Jest to mikro gra osadzona w starożytnym świecie, w czasach, kiedy wielkie królestwa rodzą się i upadają wraz z upływem czasu.

Poprzez Wieki jest grą przeznaczoną dla dwóch graczy, która łączy w sobie prostotę rozgrywki znaną z mikro gier oraz strategię opartą o kolekcjonowanie zestawów kart oraz system draftu (znany np. z fazy wypatrywania Osadników: Narodziny Imperium).

Każdy z graczy otrzymuje 5 kart, spośród których wybiera jedną, pozostałe przekazuje przeciwnikowi. Każda karta posiada swój własny symbol oraz specjalną zasadę, która pozwala zdobyć punkty w zależności od zebranych symboli znajdujących się na kartach.  Z końcem rundy gracze wybierają jedną kartę, która jako relikt przeszłości pozostanie w ich królestwie na przyszłe rundy, a także usuwają inną ze swoich kart znajdujących się w swoim królestwie. Po zakończeniu 3 rund wygrywa gracz z najlepiej rozwiniętym królestwem.

Poprzez Wieki jest pierwszą mikro grą wydawaną przez Portal Games. Jak wspomina Ignacy Trzewiczek:  “Kristian podszedł do mnie podczas targów w Essen z prototypem i po zagraniu od razu wiedziałem, że gra idealnie wpisuje się w portfolio Portal Games”. Rozgrywka jest o wiele prostsza w porównaniu z naszymi poprzednimi grami, jednak każda decyzja podczas gry jest wyjątkowo trudna i ważna. Każdy wybór to wybór między rozbudową swojego królestwa, a sabotowaniem planów przeciwnika… czasami jednak wybory te idą w parze!

Poprzez Wieki to gra dla dwóch graczy w wieku od 8 lat. Rozgrywka trwa ok. 10-20 minut, w pudełku znajdziemy 18 dużych kart o wymiarach 80mmx120mm oraz żetony reliktów, notatnik do zapisywania liczby zdobytych punktów, ołówek i instrukcję.

Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę gry.

5 komentarzy Added

Join Discussion
 1. Bri 14 kwietnia 2015 | Odpowiedz

  Wreszcie polska wersja TTA – juupi, lepiej późno niż wcale 😀

 2. Kamil 14 kwietnia 2015 | Odpowiedz

  Kurde kolejny tytuł na który mam chrapkę… a i tak już za dużo wydaję na gry 😀 Dobrze że to mikrogra to przynajmniej uda mi się ją upchnąć na półkę 😀

 3. Backero 13 kwietnia 2015 | Odpowiedz

  Już byłem pewien, że to długo wyczekiwana przeze mnie zapowiedź dodatku do Osadników 🙂

 4. Koliber 13 kwietnia 2015 | Odpowiedz

  Boję się Waszych nowych gier… Ja już nie mam jak ukrywać wydatków na gry! 😀

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

  Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

  Twoje imię (wymagane)

  Twój adres e-mail (wymagane)  Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.